Nadwrażliwość - użytkownik BiblioNETki

 • Login: smakslowa
 • W BiblioNETce od: 6 maja 2013
 • O sobie:

  "Balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."

  /Szklany klosz – Sylvia Plath/


  "Ludzie są bogaci światem, który sami sobie tworzą. Drzwi odgradzają ich od tego, co im obce i od tych, z którymi im w życiu nie po drodze. Właśnie w ten sposób jestem bogata własnymi myślami, wiarą wypowiadanych przez siebie zdań i tym, że coraz mniej obchodzi mnie, co mówią na mój temat inni."

  /Małgorzata Domagalik & Janusz L. Wiśniewski – 188 dni i nocy/

  ✒ ✒ ✒

  ¡Hola

  Z tej strony Natalia, choć prawie nikt nie zwraca się do mnie w ten sposób. Mam już trochę lat i wciąż za mało czasu na czytanie. Nie, nie jestem kolejnym molem, których pewnie wiele masz już w swojej kolekcji. Obcowanie z książką jest dla mnie niczym choroba, w którą od czasu do czas lubię „zapadać”. Jeśli chcesz możesz mi potowarzyszyć…

  ✒ ✒ ✒

  "Niedługo kupię dużo książek i będę je czytać. Wieczorami pójdę sobie do kina, a nocami będę słuchał deszczu spadającego na miasto. I tak będzie aż do wiosny. I aż do wiosny nie będę do nikogo mówił o miłości."

  /Marek Hłasko/

  "Sądzę, że powinniśmy czytać tylko ten rodzaj książek, które nas ranią i przeszywają (…) Potrzebujemy książek, które wpływają na nas jak katastrofa, które głęboko nas zasmucają, jak śmierć kogoś, kogo kochaliśmy bardziej niż siebie samych, jak wygnanie go do lasu z dala od kogokolwiek, jak samobójstwo. Książka musi być siekierą dla zamarzniętego morza wewnątrz nas."

  /Franz Kafka/

Poleca
Ten użytkownik jeszcze nic nie polecił.
Najnowsze czytatki

Brak czytatek do wyświetlenia

Najnowsze wypowiedzi na forum

Rozczarowanie

Książka: Dla ciebie wszystko (Sparks Nicholas)
Autor: smakslowa Dodany 2015-02-22 02:00

Niestety, muszę się zgodzić. Spodziewałam się wzruszenia na miarę "Jesiennej miłości" a dostałam książkę schematyczną o nieco chorym jak dla mnie zakończeniu. Może zbyt wiele oczekuję, ale nie prędko wrócę do Sparksa…

Zobacz całą dyskusję
Najnowsze recenzje
Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Legenda
 • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
 • - do książki dodano opisy lub recenzje
 • - książka dostępna w naszej księgarni
 • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
 • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: