Kris_Kelvin - użytkownik BiblioNETki

 • Login: Kris_Kelvin
 • Miasto: Zielona Góra
 • Czytatnik: Czytatnik bez tytułu
 • E-Mail: kamil-ginter@wp.pl
 • Gadu-Gadu: 4415589
 • W BiblioNETce od: 31 marca 2013
 • O sobie:

  Czytam, bo lubię. Może brzmi to banalnie, znam jednak zbyt wielu studentów filologii polskiej (sam nim nie byłem, chyba całe szczęście), którzy po 5 latach "katowania" wszystkich lektur zadawanych przez profesorów tak zrazili się do czytania, że już praktycznie nie sięgają po książki dla przyjemności. Każdą pasję można obrzydzić, a nawet zabić, kiedy przeradza się w obowiązek. Tak więc czytam, bo lubię.

  Nie czytam z przymusu, nie mam ambicji bicia rekordów ani bycia "na czasie" (czyli zapoznawania się z każdą nowością kiedy tylko pojawi się w księgarniach). Nie czytam konkretnych książek tylko dlatego, że dany tytuł po prostu "wypada znać". Czytam to na co mam ochotę i wtedy, kiedy mam na to ochotę. Czytanie jest moją wielką życiową pasją i przygodą. A na przygody nie wyrusza się pod przymusem. Może jednak to zrobić za namową innych :)

  Kocham bogaty styl Eco, Lema i Kapuścińskiego. Nie gardzę pomysłowością Kinga i Tolkiena. Pochłaniam dużo literatury faktu, zwłaszcza na tematy związane z II wojną światową. Nawet japoński komiks od czasu do czasu to świetna lektura (zwłaszcza z duża dawką humoru jak Dr Slump czy Dragon Ball). Coraz częściej sięgam po arcydzieła literatury powszechnej, nie dlatego, że tak trzeba ale dlatego, że to po prostu bardzo często ciekawe książki.

  Na portalu zalogowałem się gdyż mam nadzieję znaleźć tu ludzi, z którymi będę mógł po prostu porozmawiać o książkach. W dzisiejszych czasach nie jest to łatwe zadanie :). Być może ktoś swoją recenzją skusi mnie na wyruszenie w nową przygodę, kto wie?

  A prywatnie zupełnie normalny ze mnie facet i chyba nie do końca wpisuję się w stereotyp mola książkowego - w wolnych chwilach, oprócz czytania, piję piwo, chodzę na koncerty rockowe, robię sobie tatuaże i wdaję się bójki. Z tym ostatnim to żart oczywiście :)

Poleca
Ten użytkownik jeszcze nic nie polecił.
Najnowsze czytatki

Kłopot z Lovecraftem

Autor: Kris_Kelvin Dodany 2013-10-06 14:03
H.P. Lovecraft "Opowieści o makabrze i koszmarze" (zbiór opowiadań; Opowieści o makabrze i koszmarze, Zew Cthulhu, Coś na progu, Kolor z przestworzy) ...

Wieczność w ośmiu pociągnięciach pędzlem

Autor: Kris_Kelvin Dodany 2013-07-07 18:58
Thomas Harris, Hannibal Rising, Amber, Warszawa 2005 (Hannibal: Po drugiej stronie maski) "Ubiera się w rozdrażnienie jak w zimowe kimono. Czy mo...
Najnowsze wypowiedzi na forum

Brak wypowiedzi do wyświetlenia

Najnowsze recenzje

Brak recenzji do wyświetlenia

Wkład w rozbudowę BiblioNETki
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: