Wiadomości

Wybierz okres czasu:

31.05.2016 16:00

Premiery literackie na Big Book Festival

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Po raz pierwszy na Big Book Festival – oryginalne prezentacje premier literackich z Polski i świata.

Sześć premierowych książek oraz ich autorów przedstawią... także autorzy. Będą nie tylko pytać, ale wymieniać się wrażeniami o rytuałach przy pracy, trickach na kryzysy, historiami o cichych wspólnikach, pierwszych czytelnikach i o drżeniu przed premierą. Wśród prezentowanych tytułów znalazły się trzy książki polskie i trzy przekłady.

Premiery Big Book Festival:

DominoMichała Piedziewicza

ŁaskunKatarzyny Puzyńskiej

Biała RikaMagdaleny Parys

Oby cię matka urodziłaVedrany Rudan

Wszystkie śmierci dziadka JurkaMatthiasa Nawrata

Poskromienie złośnicy. Dziewczyna jak ocetAnne Tyler

Zaprosiłyśmy wydawców z całej Polski do przedstawienia nam książek, które możemy wspólnie zaproponować czytelnikom na lato. Wybrałyśmy spośród nich te, które są nie tylko wartościowe literacko, ale też reprezentują żywe i ważne nurty we współczesnym pisaniu – mówi Anna Król, dyrektor Big Book Festival. – Ta szóstka odzwierciedla naszą otwartą filozofię czytania. Lubimy klasykę, ale równie mocno literaturę gatunkową, obyczajową czy biograficzną. W literaturze najwspanialsza jest egalitarność, każdy inaczej odbywa swoją wielką ucieczkę. Mamy nadzieję, że uczestnicy czwartego festiwalu zaufają naszym rekomendacjom, przyjdą podyskutować z autorami. Tym bardziej, że spotkania odbędą się w niezwykłej formule – zaprasza organizatorka z Fundacji „Kultura nie boli”.

– Do niedawna sezon nowości literackich kończył się w maju, a zaczynał we wrześniu. Ale my nie wyobrażamy sobie lata bez książek, tym cieplej zapraszamy na festiwal, który otwiera słoneczne i sprzyjające czytaniu miesiące – mówi Paulina Wilk, wicedyrektor festiwalu i poleca lekturę w festiwalowej czytelni pod gołym niebem.

Wszystkie spotkania odbędą się w Pałacu Szustra, głównym miejscu wydarzeń Big Book Festival, w dniach 10-12 czerwca 2016. Rozmowy będą transmitowane na żywo na stronie Big Book Festival. Premierowych książek warto szukać w plenerowej księgarni Matras, która przygotowała dla festiwalowiczów atrakcyjne rabaty, a potem zdobyć autograf.

Wstęp na festiwal jest wolny.

30.05.2016 11:26

„Portret artysty w wieku młodzieńczym” – patronat medialny

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Przedstawiamy nasz kolejny patronat medialny. „Portret artysty z czasów młodościJamesa Joyce’a to historia dojrzewania młodego wrażliwego człowieka, który na drodze ku intelektualnej i artystycznej suwerenności zmagać się musi z zaściankową rodziną, represyjną religią i anachronicznym nacjonalizmem. To również wydarzenie w języku, nowe spojrzenie na literaturę, ruszenie jej z posad.

Dla tłumacza wyzwanie, dla czytelników literacka uczta. Jedna z najważniejszych powieści XX wieku.

Za nowe wydanie odpowiada Biuro Literackie. Książka ukazała się w tłumaczeniu Jerzego Jarniewicza, który opublikował wiele przekładów z języka angielskiego, w tym prozę Philipa Rotha, Raymonda Chandlera, Edmunda White'a i Johna Banville'a, a w 2015 „Hotel Finna” Jamesa Joyce'a oraz antologie „Sześć poetek irlandzkich” i „Poetki z wysp”.

25.05.2016 09:35

Imieniny Jana Kochanowskiego 18 czerwca

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Trzy sceny, na scenach pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a wszystko to pośród kilkudziesięciu stoisk najlepszych wydawnictw i najbardziej kulturalnych warszawskich kawiarni. Już 18 czerwca w Ogrodzie Krasińskich odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego – literackiego pikniku organizowanego przez Bibliotekę Narodową.

Gościem specjalnym tegorocznych Imienin Jana Kochanowskiego będzie Krzysztof Kamil Baczyński, którego postać zostanie przypomniana w mniej znanych, zaskakujących kontekstach. Praca w drukarni, którą wykonywał Baczyński, stanie się punktem wyjścia do dyskusji o projektowaniu i produkcji książek – rozmawiać będą między innymi Piotr Rypson i Przemysław Dębowski. Pracownia Kwiaciarnia Grafiki przygotuje inspirowany grafikami Baczyńskiego pokaz sitodruku, a same grafiki i rękopisy będzie można obejrzeć w otwartym dla zwiedzających Pałacu Rzeczypospolitej. Justyna Sobolewska zapyta młodych pisarzy, czym jest dla nich Warszawa, Barbara Schabowska porozmawia o Baczyńskim z Wiesławem Budzyńskim, a szef kuchni Maciej Nowicki opowie, co jadano kiedyś na warszawskich imieninach i pokaże, jak te potrawy przygotować.

Imieniny Jana Kochanowskiego to też wyjątkowa okazja, żeby przy kawiarnianych stolikach spotkać się w cztery oczy ze swoimi ulubionymi pisarzami. Jak co roku odbędzie się również tradycyjny już mecz literacki – tym razem aktorzy będą rywalizowali interpretując wiersze o miłości: od fraszek Kochanowskiego po liryki Baczyńskiego i innych współczesnych autorów. Poza tym w programie slam poetycki, spotkanie z Grzegorzem Uzdańskim (autorem „Nowych wierszy sławnych poetów”), panel dyskusyjny poświęcony powieściom historycznym i dyskusje warszawskich klubów książkowych, a na zakończenie świętowania imieninowy dansing.

Imieniny Jana Kochanowskiego
sobota 18 czerwca, od 11.00 do ostatniego gościa
Ogród Krasińskich, Warszawa

20.05.2016 10:02

Nominacje do Nagrody Literackiej GDYNIA 2016

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Kapituła 11. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA wyłoniła nominowanych w czterech kategoriach do Gdyńskich Kostek Literackich. Do Nagrody zgłoszono ponad 400 tytułów, z których wyróżniono dwadzieścia. Nominacje zostały ogłoszone podczas pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki.

Kapitule Nagrody Literackiej GDYNIA przewodniczy w tym roku prof. Agata Bielik-Robson. Do konkursu zgłoszono 402 tytuły wpisujące się w poszczególne kategorie: eseistyka – 90, poezja – 145, proza – 108, przekład – 59.

NOMINACJE DO NAGRODY LITERACKIEJ GDYNIA – 2016:

ESEJ:

Lec: Autobiografia słowa (Kośka Lidia)

Droga 816 (Książek Michał)

W lodach Prowansji: Bunin na wygnaniu (Lis Renata)

Kiwka (Markowski Michał Paweł)

Rzeczywistość poprzecierana (Paziński Piotr)

POEZJA:

Wiersze organiczne (Bartczak Kacper)

Jeden pokój (Bigoszewska Maria (Bigoszewska-Juruś Maria))

Lekki chłód (Janczak Hanna)

Nice (Klicka Barbara)

Powązki (Pióro Tadeusz (ur. 1960))

PROZA:

Uprawa roślin południowych metodą Miczurina (Murek Weronika)

Podkrzywdzie (Muszyński Andrzej)

Inna dusza (Orbitowski Łukasz)

Skoruń (Płaza Maciej)

Atlas: Doppelganger (Słowik Dominika)

PRZEKŁAD NA JĘZYK POLSKI:

Jacek Giszczak, Zwierzenia jeżozwierza (Mabanckou Alain), autor oryginału Alain Mabanckou, Wydawnictwo Karakter, Kraków

Jolanta Kozak, Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi (Wallace David Foster), autor oryginału David Foster Wallace, Wydawnictwo W.A.B., Warszawa

Robert Papieski, Lato w Baden (Cypkin Leonid), autor oryginału Leonid Cypkin, Zeszyty Literackie, Warszawa

Agnieszka Pokojska, Młode skóry (Barrett Colin), autor oryginału Colin Barrett, Wydawnictwo Igloo, Wrocław

Anna Wasilewska, Rękopis znaleziony w Saragossie (Potocki Jan), autor oryginału Jan Potocki, Wydawnictwo Literackie, Kraków

Czworo tegorocznych laureatów Nagrody poznamy 10 września. Spotkania z lauretami odbędą się następnego dnia po ogłoszeniu wyników, a także – dodatkowo – jesienią, w ramach podsumowania tegorocznej edycji NLG. Uroczysta Gala Finałowa po raz pierwszy będzie miała miejsce w nowej sali Teatru Miejskiego w Gdyni.

20.05.2016 09:06

Nominacje do Nagrody Nike 2016

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Ogłoszono nominacje do Nagrody Nike 2016. Wytypowano dwadzieścia najlepszych książek roku. Lista nominowanych została przedstawiona podczas Warszawskich Targów Książki.

Jury w składzie:  Tomasz Fiałkowski (przewodniczący), Piotr Bratkowski, Irena Grudzińska-Gross, Rafał Marszałek, Stanisław Obirek, Paweł Rodak, Maria Anna Potocka, Andrzej Werner i Maria Zmarz-Koczanowicz wybrało następujące tytuły:

Nieważkość (Fiedorczuk Julia)
1945: Wojna i pokój (Grzebałkowska Magdalena)
Kardonia i Faber (Jarosz Łukasz (ur. 1978))
Egipt: Haram halal (Kalwas Piotr Ibrahim)
Białystok: Biała siła, czarna pamięć (Kącki Marcin)
Stryjeńska: Diabli nadali (Kuźniak Angelika)
Czytnik linii papilarnych (Lipska Ewa)
W lodach Prowansji: Bunin na wygnaniu (Lis Renata)
Którędy na zawsze (Matywiecki Piotr)
Uprawa roślin południowych metodą Miczurina (Murek Weronika)
Nakarmić kamień (Nowicka Bronka)
Wtedy: O powojennym Krakowie (Olczak-Ronikier Joanna)
Inna dusza (Orbitowski Łukasz)
Skoruń (Płaza Maciej)
Prosta (Przyboś Uta)
Ziarno i krew: Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan (Rosiak Dariusz)
Dom z witrażem (Słoniowska Żanna)
Co Bóg zrobił szympansom? (Sosnowski Jerzy (ur. 1962))
Ku Klux Klan: Tu mieszka miłość (Surmiak-Domańska Katarzyna)
Tatuaż z tryzubem (Szczerek Ziemowit)

Na tegorocznej liście nominowanych znalazło się sporo tytułów z literatury faktu, a także tomików poetyckich. Nagroda Literacka Nike przyznawana jest za najlepszą książkę roku. W konkursie mogą startować wszystkie gatunki literackie. Zwycięzca otrzyma 100 tysięcy złotych i statuetkę. Zeszłoroczną Laureatką Nike została Olga Tokarczuk za „Księgi Jakubowe”.

18.05.2016 08:56

„Małe życie” – wielka powieść?

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Małe życie” Hanyi Yanagihary to zdecydowanie jedna z najbardziej wyczekiwanych powieści tego roku. Obszerna, ponad 800-stronicowa opowieść o losach czwórki przyjaciół na przestrzeni kilkudziesięciu lat, nazwana „najgłośniejszą amerykańską powieścią 2015 roku”, jest z pewnością najszerzej komentowaną książką w ostatnim czasie.

Studium traumy i przyjaźni

„Małe życie” już w momencie publikacji wzbudziło wielkie emocje. Szereg znakomitych recenzji w prasie, a także nominacje do najważniejszych nagród literackich – powieść Hanyi Yanagihary znalazła się chociażby na krótkiej liście nagrody Bookera. Rzadko też zdarza się, aby książka była tak szeroko dyskutowana – negatywna recenzja Daniela Mendelsohna na łamach „The New York Review of Books” wywołała poruszenie. Na tekst Mendelsohna odpowiedział w otwartym liście sam wydawca Yanagihary. Powieść ukazuje się właśnie w Polsce i warto podkreślić, że polskie tłumaczenie jest drugim na świecie po krajach anglosaskich. To zdecydowanie jedna z najważniejszych premier tego roku.

Historia współczesna, ale jakby zawieszona w bezczasowości. Nowy Jork, środowisko artystów, aktorów i prawników. Willem, Malcolm, JB i Jude – poznajemy ich w wieku dwudziestu lat, by prześledzić losy każdego z nich na przestrzeni kilku dekad. Yanagihara początkowo opisuje całą grupę przyjaciół, poświęcając pojedyncze rozdziały każdemu z bohaterów. Z biegiem czasu na plan pierwszy wysuwa się Jude St. Francis – prawnik o tajemniczej, traumatycznej przeszłości. Wokół niego rozgrywa się cały dramat, lecz także wielkie misterium miłości i przyjaźni.

13.05.2016 10:01

Zmarła Maria Czubaszek

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

12 maja, w wieku 76 lat, zmarła Maria Czubaszek – dziennikarka, eseistka, satyryczka, scenarzystka.

W 1960 r. rozpoczęła pracę w Programie I Polskiego Radia. W 1966 r. związała się z Programem III Polskiego Radia.

Najbardziej znana była z tekstów satyrycznych prezentowanych w radiowej Trójce w „Ilustrowanym Tygodniku Rozrywkowym”. Pojawiała się także w programach „Ilustrowany Magazyn Autorów” oraz „Powtórka z rozrywki”. Autorka słuchowisk: „Dym z papierosa”, „Małgorzaty jego życia”, „Dzień dobry, jestem z Kobry”, „Serwus, jestem nerwus”, kultowych „Cały Kaczor, cały on!” i „Kaziu, jak masz na imię?”. Jej radiowe teksty satyryczne wykonywali Irena Kwiatkowska, Bohdan Łazuka, Wojciech Pokora i Jerzy Dobrowolski.

Czubaszek pisała także piosenki do muzyki m.in. Andrzeja Dąbrowskiego, Janusza Komana, Jerzego Miliana, Zbigniewa Namysłowskiego, Ryszarda Poznakowskiego, Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Można je usłyszeć w wykonaniu Alibabek, Ewy Bem, Andrzeja Dąbrowskiego, Ewy Kuklińskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Krystyny Prońko, Ryszarda Rynkowskiego i innych. Była również autorką dialogów do filmów (np. „Filip z konopi”, „Murmurando”) oraz współtwórczynią scenariuszy seriali „Psie serce”, „Na Wspólnej” i „Brzydula”.

Autorka książek:

Nienachalna z urody (Czubaszek Maria), Na wyspach Hula-Gula (Czubaszek Maria), Każdy szczyt ma swój Czubaszek (Andrus Artur, Czubaszek Maria), Dziewczyny na ścianę i na życie (Czubaszek Maria), Dzień dobry, jestem z kobry czyli Jak stracić przyjaciół w pół minuty i inne antyporady (Czubaszek Maria), Boks na ptaku czyli Każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak (Andrus Artur, Czubaszek Maria, Karolak Wojciech (ur 1939)), Blog niecodzienny (Czubaszek Maria).

W 2009 roku uhonorowana Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

12.05.2016 10:40

Copernicus Festival 2016

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Jak co roku kluczową rolę w Copernicus Festival odgrywać będzie literatura, która posiada niezwykłą moc do tworzenia opowieści porządkujących naszą wiedzę o świecie. Dzięki pisarzom i pisarkom dostajemy absolutnie unikalne narzędzie percypowania świata – niemalże szósty zmysł, poprzez który możemy się kształcić i rozwijać – a wraz z nami, poszerza się także nasza wiedza o świecie.

W tym roku literaturę reprezentować będą: John Banville – irlandzki prozaik, jeden z najoryginalniejszych współczesnych pisarzy europejskich, który w swoich książkach nieustannie stawia pytania o filozoficzne podstawy naszej nauki i wiedzy o świecie, Stefan Chwin – pisarz, którego prozę można przeczytać jako zapis nieustających prób uchwycenia istoty piękna świata oraz Wit Szostak – filozof i literat, który poddaje naszą rzeczywistość rozmaitym przekształceniom, pokazując jej nieoczywistość, jednocześnie stawiając fundamentalne pytania egzystencjalne. 

Jak co roku zaproszeni goście, będą reprezentować najrozmaitsze dyscypliny nauki i obszary sztuki – od neurobiologii i fizyki, przez filozofię, aż po rzeźbę i literaturę. Próba rozwiązania zagadki piękna, jak chyba żadnego innego pojęcia w historii ludzkości, pokazuje, że nauka i humanistyka są sobie niezwykle potrzebne.  

Festiwal organizują Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych i Fundacja Tygodnika Powszechnego przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków i licznego grona współorganizatorów oraz partnerów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy 17-22 maja na trzecią już edycję Festiwalu.

09.05.2016 14:46

„Jakby nikogo nie było” – patronat Biblionetki

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Już jutro, 10 maja, będzie miała premierę kolejna książka, którą objęliśmy patronatem medialnym – Jakby nikogo nie było (Magini Marco).

Choć od wydarzeń w Srebrenicy minęło ponad dwadzieścia lat, powieść Maginiego porusza niezwykle aktualne kwestie. To opowieść o potwornościach wojny etnicznej, sile nienawiści i kruchości człowieczeństwa – i o tak bardzo umownych granicach między dobrem a złem.

Kto w Srebrenicy chciał ocalić swą niewinność, musiał umrzeć.

W Srebrenicy, latem 1994, podczas czterech dni masakry z rąk Serbów straciło życie ponad osiem tysięcy bośniackich mężczyzn i chłopców. Masowe egzekucje trwały od rana do nocy, zaś ludobójstwo narodu bośniackiego zostało uznane w Europie za największą tragedię od czasów czystek etnicznych podczas drugiej wojny światowej.

Dražen Erdemović to jedyny członek 10. plutonu sabotażowego osądzony jako zbrodniarz wojenny – dwudziestoletni chłopak, pół Serb, pół Chorwat, który, przytłoczony ogromnym poczuciem winy, dobrowolnie złożył zeznania i poddał się procesowi. W powieści Maginiego jego opowieść splata się z historią Dirka – jednego z błękitnych beretów sił pokojowych ONZ-u, oraz z opowieścią Romeo Gonzalesa, sędziego uczestniczącego w procesach haskich, któremu w dwa lata po zakończeniu konfliktu przychodzi sądzić Erdemovicia, „chłopaczka w źle uszytej, taniej, zielonej koszuli”.

09.05.2016 09:24

Big Book Festival 2016 – pełny program

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Pełny program czwartej edycji Dużego Festiwalu Czytania
wielka ucieczka I the great escape
10-12 czerwca I Warszawa I Pałac Szustra i Park Morskie Oko

William Szekspir w wersji pop, seans leczenia literaturą, teleturniej niewiedzy o Henryku Sienkiewiczu, słuchowisko o Zuzannie Ginczance, gry, wykłady i pisarskie gwiazdy z pięciu kontynentów. Już za miesiąc rusza najbardziej zakręcony festiwal czytania w Polsce!

Odbędzie się 60 wydarzeń z udziałem ponad 100 gości z Polski i 10 krajów. Fundacja „Kultura nie boli”, organizator festiwalu, spodziewa się 10 tysięcy czytelników i zapowiada, że wszystkich zabierze do innego świata. Chodźcie z nami! Lećcie z nami! Płyńcie z nami! Do innego świata, do odległych krajów, w przeszłość i w przyszłość, do niezwykłych historii, do ludzi prawdziwszych i wspanialszych niż w codziennym życiu. Wreszcie – do własnego wnętrza. Literatura pozwala się zgubić i pięknie odnaleźć – zaprasza Anna Król, pomysłodawczyni i dyrektor festiwalu. Festiwal odbędzie się w XVIII-wiecznym Pałacu Szustra i Parku Morskie Oko. Na trzy dni grupa projektowa Centrala stworzy tam scenografię przenoszącą w czasie i przestrzeni. Działać będzie m.in. otwarta czytelnia, Big Book Radio - pierwsze radio literackie i mobilna stacja kulinarna. – Warto przybyć z kocami, koszami piknikowymi, latawcami i parasolami. Ekwipunek ułatwiający oderwanie się od rzeczywistości jest mile widziany – zapraszają organizatorki.

Gwiazdami Big Book Festival będą autorzy z odległych zakątków, m.in. z Nowej Fundlandii - Michael Crummey, z Indii – Rana Dasgupta, z Argentyny – Martin Caparrós. Z czytelnikami spotkają się też Lars Mytting, Kritisna Sabaliauskaitė, Deborah Moggach, Boris Akunin, Steve Sem-Sandberg czy Yasmina Khadra.

Pełny program w rozwinięciu!

05.05.2016 00:00

Książki na majówkę – polecane nowości

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Majówka to czas nie tylko odpoczynku, lecz także nadrabiania książkowych nowości. W tym roku pogoda nam nie będzie sprzyjać, więc okazji do lektury będzie jeszcze więcej. Przygotowaliśmy wybór 10 książek, które warto przeczytać. Zanim ogarnie nas szaleństwo związane z Warszawskimi Targami Książki, zachęcamy do nadrobienia zaległości!

1. Shantaram (Roberts Gregory David)

„Shantaram” to jeden z najgłośniejszych tytułów ostatnich miesięcy. Według rekomendacji – „czytelniczy święty Graal”. Autobiograficzna powieść Gregory'ego Davida Robertsa jest równie imponująca, co jej wydanie. Ponad 800-stronicowy tom, w którym nie zabraknie ucieczki z więzienia, ciemnych interesów, handlu narkotykami, gangsterskich porachunków, walki z Armią Czerwoną i filozofii Wschodu w popkulturowym wydaniu.

Nie mniej fascynująca jest historia stojąca za wydaniem tej powieści – Gregory David Roberts w lipcu 1980 roku uciekł z więzienia Pentridge Victoria's, stając się jednym z najbardziej poszukiwanych ludzi w Australii. Przedostał się do Indii. Z połączenia nieprawdopodobnych przygód, pomysłowości i powieściowego wyczucia autora powstał „Shantaram” – znakomita lektura na majowy weekend, gawędziarska w stylu, niezwykle bogata w szczegóły, kolorowa i różnorodna jak sam Bombaj. 

[Na uwagę zasługuje także znakomite tłumaczenie Maciejki Mazan]

Ciekawi, jakie tytuły znalazły się w naszej dziesiątce i dlaczego? Całość w rozwinięciu!

A w komentarzach możecie podzielić się swoimi aktualnymi lekturami lub czytelniczymi planami. Która nowość zwróciła Waszą szczególną uwagę?

04.05.2016 10:12

Nagroda Wielkiego Kalibru 2016 – nominowani

Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Znamy powieści nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru 2016!

Kapituła Nagrody Wielkiego Kalibru w składzie: Janina Paradowska, Małgorzata Omilanowska, Marcin Baran, Witold Bereś, Marcin Maruta, prof. Zbigniew Mikołejko, Marcin Sendecki i Grzegorz Sowula ogłasza nominacje do trzynastej edycji Nagrody Wielkiego Kalibru.

Wśród nominowanych pozycji znalazły się: „Wampir Wojciecha Chmielarza, Piąty Beatles Mariusza CzubajaZbrodnia w szkarłacieKatarzyny Kwiatkowskiej, Kasacja i „Zaginięcie Remigiusza Mroza, Czytanie z kości Jakuba Szamałka, Gwiazdozbiór Marty Zaborowskiej.

Nagroda w wysokości 25 000 złotych ufundowana przez Prezydenta Miasta Wrocławia Pana Rafała Dutkiewicza zostanie wręczona w czasie Gali przyznania Nagrody Wielkiego Kalibru 4 czerwca 2016 w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016. Dzień wcześniej – w piątek, 3 czerwca – jurorzy spotkają się publicznie z nominowanymi, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji osobiście ich przepytać.

Dotychczasowymi laureatami Nagrody Wielkiego Kalibru są: Marek Krajewski, Paweł Jaszczuk, Marek Harny, Marcin Świetlicki, Zygmunt Miłoszewski (dwukrotnie), Mariusz Czubaj, Joanna Jodełka, Gaja Grzegorzewska, Marta Guzowska, Marcin Wroński i Wojciech Chmielarz.

Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: