Ostatnio dodane książki

Książki zaklasyfikowane do:
Termin dodania:

2019-05-27

  • Tytuł: 1941 Najkrótsza noc
  • Autor: Tkaczyk Mariusz
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: historyczna
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: polski
  • Rok pierwszego wydania: 2019
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): wittmann
Ta książka to pierwsza część epickiej alternatywnej historii Drugiej Wojny Światowej. Oszałamiająca bogactwem szczegółów militarnych, politycznych i obyczajowych powieść, zabiera nas do świata, gdzie znana historia się zmieniła. Od Zatoki Tokijskiej do londyńskich schronów, przez ulice Warszawy, paryskie burdele i Kancelarię Rzeszy. Cały świat pogrąża się w chaosie. Jest rok 1941. Czy Imperium Brytyjskie podpisze pokój z Niemcami? Czy Hitler uderzy na Związek Radziecki? Kto z kim walczy i za ...
Czytaj więcej

2019-05-22

Powieść łącząca emocje "Gladiatora" Ridleya Scotta z autentyzmem "Plutonu" Olivera Stone’a. Za Rzym, za towarzyszy broni! Drugi – po "Krwawym lesie" – tom przygód legionisty Feliksa-Corvusa Wojenny weteran prezentuje kolejną doskonałą powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historię o filmowym tempie akcji. Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz w t...
Czytaj więcej

2019-05-02

  • Tytuł: Różany eter
  • Autor: Gambrot Julia
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: historyczna
  • Forma: powieść
  • Rok pierwszego wydania: 2019
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): mmemariola
Miłość, medycyna i fascynująca podróż w czasy la belle époque! Róża Zimmerman, wychowanka sierocińca, dostaje się na pierwszy rok studiów medycznych. Oprócz Róży rok akademicki zaczynają dwie inne studentki. Dziewczęta rozpoczynają niełatwą walkę o przetrwanie w męskim świecie, przeżywają pierwsze miłosne uniesienia i mierzą się z własnymi słabościami. Jednocześnie Róża musi rozwikłać tajemnicę związaną ze swoim pochodzeniem. Ma wrażenie, że ktoś nieustannie podąża jej śladem, a od nieznaj...
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: