Ostatnio dodane książki

Książki zaklasyfikowane do:
Termin dodania:

2009-08-31

  • Tytuł: Zderzenie
  • Autor: Abbott Jeff
  • Tłumacz: Marcysiak Wiesław
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Język oryginalny: angielski
  • Rok pierwszego wydania: 2008
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): be_pe
Dwoje ludzi z zupełnie innych światów. Ben Forsberg - prowadzący spokojne życie biznesmen i konsultant do spraw bezpieczeństwa. Po dwóch latach nadal opłakujący śmierć żony zastrzelonej przez snajpera na Karaibach w trakcie ich wspólnego miesiąca miodowego. Były agent CIA, pseudonim Pielgrzym - zdradzony szpieg, potrafiący zabijać na dziesiątki sposobów. Cudem wywinął się od snajperskiej kuli. Obu mężczyzn nie łączy nic poza martwym zabójcą, który pociągnął za cyngiel i wizytówką z na...
Czytaj więcej
Czytaj więcej

2009-08-29

  • Tytuł: Klinika
  • Autor: Fitzek Sebastian
  • Tłumacz: Bereziński Tomasz
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: niemiecki
  • Rok pierwszego wydania: 2008
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Simons
Trzy kobiety, wszystkie młode, piękne i pełne życia, giną bez śladu. Wystarcza tydzień w rękach psychopaty, którego prasa nazywa Łamaczem. Kiedy zostają odnalezione, są całkowicie złamane psychicznie, w żaden sposób nie można się z nimi porozumieć. Jakby były pochowane w swoich ciałach. Klinika psychiatryczna odcięta od świata przez śnieżną zawieruchę. Łamacz znów się uaktywnia. Podczas przerażającej nocy udowadnia, że ucieczka jest niemożliwa. Czy przywiezionego do kliniki młodego mężczyznę ...
Czytaj więcej
Czytaj więcej

2009-08-28

Czytaj więcej

2009-08-27

  • Tytuł: Wirus Judasza
  • Autor: Rollins James (właśc. Czajkowski Jim)
  • Tłumacz: Wieczorek Paweł
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2007
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): evvqa
Światu grozi zagłada biologiczna wywołana "wirusem Judasza", który przybył z otchłani Oceanu Indyjskiego. Ludzkość przetrwa – jeśli uda się odkodować wiadomość zapisaną w pradawnym "języku aniołów" pochodzącym sprzed ery starożytnego Egiptu, a więc starszym od pierwszego oficjalnego języka świata… Powieść sensacyjno-przygodowa jednego z najpopularniejszych pisarzy tego gatunku, autora m. in. "Czarnego zakonu", "Burzy piaskowej" i "Amazonii". Dla fanów Kena Folleta, Clive′a Cusslera, Wilbura S...
Czytaj więcej
  • Tytuł: Detektywi
  • Autor: Kellerman Jonathan
  • Tłumacz: Bieliński Przemysław
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2009
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): evvqa
Alex Delaware, najsłynniejszy literacki psycholog-detektyw, w najnowszej powieści mistrza psychologicznego suspensu. Doktor Alex Delaware pomaga policji w poszukiwaniach dziewczyny, która zniknęła bez śladu. Dla porucznika Reeda z wydziału zabójstw ta sprawa to wyzwanie, które pochłania go bez reszty. Dla prywatnego detektywa Foxa to kolejne intratne zlecenie. Reed i Fox, bracia połączeni więzami krwi i podzieleni trudną rodzinną historią, muszą zapomnieć o nienawiści. Wbrew sobie muszą połąc...
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej
  • Tytuł: Tysiączna i druga noc
  • Autor: Heller Frank (właśc. Serner Gunnar)
  • Tłumacz: Zechenter Witold
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: szwedzki
  • Rok pierwszego wydania: 1923
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 1930
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Jale
Czytaj więcej

2009-08-26

Czytaj więcej

2009-08-25

  • Tytuł: Wakacje Karola Bertila
  • Autor: Heller Frank (właśc. Serner Gunnar)
  • Tłumacz: Michalski Adam
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: szwedzki
  • Rok pierwszego wydania: 1917
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 1930
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Jale
Czytaj więcej

2009-08-24

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbaka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika, która powróciła w rodzinne strony, by poukładać własne sprawy, wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbuje rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają pod...
Czytaj więcej
  • Tytuł: Gustloff
  • Autor: Dönhoff Tatjana, Berg Rainer
  • Tłumacz: Bochwic-Ivanovska Małgorzata
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: niemiecki
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Simons
Czytaj więcej

2009-08-22

Czytaj więcej

2009-08-21

Czytaj więcej
W czasie służbowej podróży pociągiem oficer kontrwywiadu, major Wyganowicz, zauważa dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Zaintrygowany zaczyna ich obserwować. Znajduje notatkę o spotkaniu - w Budapeszcie, w restauracji Matrózcsárda. Oczywiście postanawia ruszyć do Budapesztu, chociaż jego przełożeni są temu przeciwni. W naddunajskiej stolicy wpada na trop bandy, czego omal nie przypłaci życiem. Przestępcy chcą się pozbyć świadka i nie przebierają w środkach. Nasz major jest jednak dzieln...
Czytaj więcej
Czytaj więcej

2009-08-20

Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej

2009-08-19

  • Tytuł: Maigret i sąd przysięgłych
  • Autor: Simenon Georges
  • Tłumacz: Kałamacka Barbara
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: francuski
  • Cykle:
  • Serie wydawnicze:
  • Rok pierwszego wydania: 1960
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): mchpro
Kiedy zamordowano Léontine Faverges i oddaną jej pod opiekę czteroletnią Cécile, opinia publiczna była wstrząśnięta. Dlatego komisarz Maigret musiał szybko wykryć mordercę. I udało mu się to. A pomógł mu anonim wskazujący na Gastona Meurant... Ale kilka miesięcy później, już podczas rozprawy sądowej, Maigret nie jest przekonany o winie Meuranta. Zwłaszcza po nowych zeznaniach świadka Nicolasa Cajou – właściciela pewnego hoteliku, wynajmującego pokoje na godziny... [Crime & Thriller, 2009]
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej
  • Tytuł: Metro strachu
  • Autor: Godey John (właśc. Freedgood Morton)
  • Tłumacz: Kołodziejczyk Grzegorz
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Rok pierwszego wydania: 1973
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): mchpro
Klasyczna powieść sensacyjna Johna Godeya z 1973 roku, trzykrotnie ekranizowana. W najnowszej wersji wyreżyserowanej przez Tony'ego Scotta grają Denzel Washington i John Travolta. Czterech uzbrojonych w broń maszynową i gotowych na wszystko mężczyzn porywa pociąg metra w Nowym Jorku i bierze zakładników. W ciągu godziny miasto ma zapłacić milion dolarów okupu - w razie opóźnienia co piętnaście minut będzie ginął jeden z zatrzymanych. Akcją dowodzi Ryder, były najemnik, człowiek inteligentny i...
Czytaj więcej
  • Tytuł: Zaślepienie
  • Autor: Solomon Annie
  • Tłumacz: Spirydowicz Ewa
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Serie wydawnicze:
  • Rok pierwszego wydania: 2005
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Tanya
Dwoje ludzi połączonych namiętnością w wirze spisków, zdrad i walki o życie. Nowojorski detektyw Danny Sinofsky zostaje ranny podczas akcji. Nad jego powrotem do zdrowia czuwa młoda rehabilitantka. Martha to doświadczona terapeutka, ale jest bezradna, gdy jej pacjent staje się celem zabójcy. Policja daje schronienie obojgu. Oboje przenosi do tajnej kryjówki. A jednak zamachowiec atakuje znowu. Danny i Martha muszą uciekać . I są zdani tylko na siebie... [Amber, 2009]
Czytaj więcej

2009-08-18

- Automobil 12 M 1000 - Przygody roztargnionych - Mr. Isaacsa frasobliwa historja - Złoto, które przepadło - Pan Collin staje się posiadaczem całej ulicy - Filipa Collina Agencja Wakacyjna - Błękitnookie kłamstwo [Towarzystwo Wydawnicze "Rój", Warszawa 1930]
Czytaj więcej
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: