Ostatnio dodane książki

Książki zaklasyfikowane do:
Termin dodania:

2021-12-30

Na pewno domyślacie się jakiego koloru futerko ma słodki bohater tej historii. Tak, Węgielek jest cały czarny. Malutkiego, wychudzonego kotka na strychu swojego nowego domu znajduje Eliza. Tata dziewczynki przekonuje córkę, że kociak na pewno należał do poprzedniego właściciela, bo kto porzuciłby tak słodkiego zwierzaka. Tylko dlaczego jest taki chudy i głodny? "Zaopiekuj się mną" to bestsellerowe książki autorstwa Holly Webb, które pokochały dzieci na całym świecie! Znajdziecie w nich wzru...
Czytaj więcej

2021-12-28

  • Tytuł: Księga nocy
  • Autor: Black Holly
  • Tłumacz: Kroszczyński Stanisław
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2022
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
Królowa fantasy YA, autorka #1 na listach bestsellerów "New York Times" tym razem wkracza w literaturę przeznaczoną także dla dorosłego fana gatunku! Dla fanów Neila Gaimana i Erin Morgenstern! Fantasmagoryczny mroczny świat zdrady i spisków, w którym grasuje bezwzględny potwór kradnący cienie! Nie ma takiego zamka, którego Charlie Hall nie potrafiłaby otworzyć. Ani księgi, której nie zdołałaby ukraść. Ani błędnej decyzji, jakiej by nie podjęła. Dawniej wysługiwała się umbromantom, cz...
Czytaj więcej
W świecie, w którym genetyka i magia są fundamentami dynastii i potęgi rodów, żyje Nevada Baylor, młoda detektyw, która próbuje utrzymać na powierzchni rodzinną firmę. Najnowsze zlecenie może się okazać dla rodzinnego biznesu przełomem, albo ostateczną katastrofą. Szalony Rogan, uparty jak osioł mag dysponujący fenomenalną mocą, który uważa porwanie i przykucie do podłogi w piwnicy za dopuszczalne środki komunikacji, nie będzie łatwym sprzymierzeńcem. Właściwie, będzie sprzymierzeńcem śmierte...
Czytaj więcej
  • Tytuł: Królestwa i chaos
  • Autor: Kade Kel
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2018
  • Rok pierwszego wydania polskiego: 2022
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
Po raz pierwszy Rezkin zostawił za plecami żyjących wrogów. Była to pomyłka, ale musiał ją popełnić, jeśli zamierzał zachować honor przyjaciół. I ich szacunek. Uchodźcy z Ashai znaleźli schronienie na wyspie Cael. Rezkinowi nie zależy jednak na chwilowym bezpieczeństwie, ale tym, by postąpić jak król i zapewnić swoim ludziom prawdziwy dom. By to osiągnąć musi wziąć udział w rozgrywce pomiędzy skonfliktowanymi królestwami i zapobiec wojnie, chociaż właśnie zagarnia ich ziemie. Zadanie powi...
Czytaj więcej
  • Tytuł: Legendy Ahn
  • Autor: Kade Kel
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: angielski
  • Cykle:
  • Rok pierwszego wydania: 2017
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
Czytaj więcej
Ekscytująca pierwsza część nowej trylogii fantasy napisanej przez autora "Malazańskiej Księgi Poległych". Minęło wiele lat, odkąd trzech teblorskich wojowników przyniosło do Srebrnego Jeziora chaos i zniszczenie. Członkowie północnych plemion nie zapuszczają się już na południe. Miasteczko wróciło do równowagi, lecz wspomnienie przeszłości nadal żyje. Jednego z tych trzech wojowników, Karsę Orlonga, czci się jako boga, aczkolwiek obojętnego. W malazańskim świecie powstało też wiele innyc...
Czytaj więcej

2021-12-26

Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej
Czytaj więcej

2021-12-21

  • Tytuł: Uroczysko
  • Autor: Dobies Aleksandra
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: baśnie, bajki
  • Język oryginalny: polski
  • Rok pierwszego wydania: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Ala_9
Czytaj więcej

2021-12-18

Cała prawda o smoczym życiu. Nikt nigdy nie widział smoczego dziecka. Nikt od bardzo dawna nie spotkał też żywego smoka. Jednak pewnego dnia przed drzwiami Boba pojawia się jeden z nich. Co więcej, okazuje się, że gad, ścigany przez zbójcerzy, uwolnił zaklęcie i zadzierzgnął z mężczyzną magiczną smoczą Więź. Od tej chwili ich losy są nierozerwalnie złączone. Bob musi strzec życia smoka jak swojego własnego, śmierć gada oznacza bowiem, że także on wyzionie ducha. Nieoczekiwanie dołącza do nich...
Czytaj więcej

2021-12-14

  • Tytuł: Jestem przy tobie
  • Autor: Wyzga Michał
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: polski
  • Rok pierwszego wydania: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): El Lobo Muymalo
Czytaj więcej

2021-12-13

Rayn, ratując życie Aidena, nie zdaje sobie sprawy, że to on ma przynieść jej zgubę. Ich połączone życia łączą też emocje, ból i sny, zamazując granicę pomiędzy dobrem a złem. Rayn nie jest w stanie poznać, czy myśli nawiedzające jej głowę należą do niej czy do chłopaka. Ten chaos jest tylko pozorny, bo każdy jej krok, czyn i słowo zostało dokładnie zaplanowane przez Mojry - boginie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Rayn nie podda się tak łatwo i jej celem stanie się wyrwanie z okowów ...
Czytaj więcej

2021-12-12

Czytaj więcej
  • Tytuł: Poskromić chłód
  • Autor: Zawadka Agnieszka
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: polski
  • Rok pierwszego wydania: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Tyciek
Sienna wie, że nie pasuje do barwnego świata Pałacu Świtu. Ciesząc się przywilejami nieślubnej księżniczki, wiedzie prawdziwie niedworskie życie, spędzając dni na upijaniu się z przyjaciółmi oraz ćwicząc grę na skrzypcach. Czas beztroski dobiega jednak końca. W słonecznej stolicy Pałacu Świtu pojawia się mrok, a wraz z nim niespodziewani i niemile widziani goście. Odwieczny wróg, władca Pałacu Zmierzchu, żąda spełnienia pradawnej obietnicy. Zagrożenie dla Pałacu Świtu, a nawet całego świata w...
Czytaj więcej
Kiedyś ludzie bali się ciemności, teraz muszą się do niej zaadaptować. Ogólnoświatowa epidemia odebrała ludzkości wzrok, pogrążając nasz świat w mroku. Przystosowaliśmy się jednak do tego, oswoiliśmy tę nową rzeczywistość, zapominając o strachu przed tym, czego nie widzimy. On chce znowu nas tego nauczyć - on, widzący, król wśród ślepców. Pierwszą lekcją jest trup młodego mężczyzny, znaleziony na Rynku we Wrocławiu… [Wydawnictwo Storytel Original, 2021]
Czytaj więcej

2021-12-09

Pierwszy tom cyklu "Z krwi i popiołu". Niezwykła powieść z gatunku new adult dla wszystkich miłośników fantasy. Porzucone przez bogów i budzące strach w śmiertelnikach, upadłe królestwo znowu powstaje, by przemocą i zemstą odebrać to, co uznaje za swoją własność. A kiedy cień przeklętych zbliża się coraz bardziej, zaciera się granica między tym, co zakazane, a tym, co słuszne. Poppy może nie tylko zostać uznana za niegodną przez bogów, ale również stracić serce, a nawet życie, kiedy przesią...
Czytaj więcej

2021-12-05

Kiedy Cardan, Najwyższy Król z Elfhame był tylko wzgardzonym przez starsze rodzeństwo królewiątkiem i nocował w stajni, usłyszał historię chłopca, który miał serce z kamienia. Czy opowiedziano mu baśń o nim samym? Czy słowa trollowej wiedźmy, podobnie jak ponura przepowiednia nadwornego astrologa, stanowią zapowiedź jego niezwykłego losu i haniebnego końca? Baśń ta jeszcze niejednokrotnie przewinęła się przez jego życie, aż w istocie miała zadecydować o jego życiu lub śmierci. W tej boga...
Czytaj więcej

2021-12-04

  • Tytuł: Wisielcza góra
  • Autor: Hendel Paulina
  • Tłumacz: -
  • Kategoria: Literatura piękna
  • Gatunek: fantasy
  • Forma: powieść
  • Język oryginalny: polski
  • Rok pierwszego wydania: 2021
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Marylek
Oto nasz dar! Oto nasza ofiara! Przepraszam za wszystko - szepcze Anka, gdy czuje pętlę na szyi i patrzy w oczy brata po raz ostatni. Nigdy nie przypuszczała, że przyjazd do Grobowic sprawi, że odkryje nowy świat, obudzi duchy i stanie twarzą w twarz z prawdziwymi potworami. Antek myśli tylko o Nastce, która uciekła do mrocznego lasu. Wiej, ratuj się! Czy można jednak uciec przed demonami i przeznaczeniem? Pobyt u ciotek w odciętej od świata wiosce wydawał się idealną odskocznią od rodzin...
Czytaj więcej
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: