Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Chwila przed zmierzchem

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,58 ; książkę oceniło 49 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): joa1
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Afryka oczyma pięknoducha...

Książka jest zapisem podróży wzdłuż Afryki, podjętej przez kilkoro przyjaciół. Jednym z nich jest autor - Marcin Kydryński. Określenie „wzdłuż Afryki” należy traktować dosłownie, ponieważ trasa wyprawy prowadziła drogą lądową od Egiptu, przez Sudan, Erytreę, Etiopię, Ugandę, Zair, Kenię, Ruandę, Tanzanię, Zambię, Zimbabwe, Botswanę, aż po Republikę Południowej Afryki. Jest to zbiór osobistych impresji autora związanych z wyprawą, uzupełnianych tam, gdzie to niezbędne informacją na tem...

czytaj całość »

data dodania: 2011-01-12, autor: EPA!, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: To bardzo przyjemna chwila przed zmierzchem

Tak jak napisano w nocie na okładce (Prószyński i S-ka, 1995), rzeczywiście książka ta jest namacalnym, pulsującym życiem obrazem Afryki. Kiedy się ją czyta, słychać głosy i czuć zapach sawanny, słychać głosy i czuć zapach afrykańskich wiosek, na skórze czuć ciepło afrykańskiego słońca. Kiedy czyta się opisy słońca, niemal nas ono oślepia. Barwny język, świetnie opowiedziana przygoda, bardzo trafnie wychwycone ciekawostki, wszystko to wciąga i pasjonuje. Narracja prowadzona w pierwszej osobie, t...

czytaj całość »

data dodania: 2008-05-17, autor: anaw, komentarzy: 1

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

"...Pewnego dnia wsiedliśmy z przyjacielem do samolotu lecącego na południe. Wylądowaliśmy w Kairze. Niespełna pół roku później, na żółtych piaskach Przylądka Dobrej Nadziei, odetchnęliśmy, patrząc po raz pierwszy wstecz z wyraźną ulgą. Mieliśmy za sobą z górą piętnaście tysięcy kilometrów afrykańskich dróg, kilka efektownych, tropikalnych chorób, parę załamań, niezliczoną ilość zwątpień i w głowach zielono od piękna dzikiego kontynentu".

Zapis tej podróży tworzy niemal namacalny, pulsujący życiem obraz dzisiejszej Afryki, z jej barwami, zapachami, muzyką... Chłonący zmysłowe doznania autor nie pozostaje obojętny także na urodę kobiet. Refleksyjna, a zarazem anegdotyczna proza unosi czytelnika niczym nurt rzeki.

[Prószyński i S-ka, 1995]

czytaj całość »

data dodania: 2005-12-21, autor: villena, komentarzy: 1

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku