Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Wiedeńska krew

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,12 ; książkę oceniło 51 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): helwecja_blech
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Wiedeń, rok 1903

W mojej ulubionej audycji radiowej w TOK FM profesor Zbigniew Mikołejko wyznał, że uwielbia kryminały. Jako jeden z przykładów wymienił cykl „Zapiski Liebermanna” Franka Tallisa. Postanowiłam sprawdzić, czy podzielam gusty profesora. „Wiedeńska krew” to powieść retro, której akcja rozgrywa się w Wiedniu na początku XX wieku. W cesarskim ogrodzie zoologicznym przy pałacu Schönbrunn ktoś zabija olbrzymią, dziewięciometrową anakondę, tnąc ją szablą na kilka kawałków. Potem w bestialski sposób zo...

czytaj całość »

data dodania: 2012-02-26, autor: norge, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

"Wiedeńska krew" to druga z serii powieści Tallisa (pierwsza: "Śmiertelna intryga"), których akcja rozgrywa się w Wiedniu w pierwszych latach XX wieku i ściśle powiązana jest z początkami rozwoju psychoanalizy. Zabójstwo dokonane... na wężu o imieniu Hildegarda, ulubieńcu cesarza Austro-Węgier, zapoczątkowuje całą serię brutalnych i tajemniczych morderstw. Śledztwo prowadzi policjant Oskar Reinhardt, a pomaga mu psychoanalityk, uczeń Zygmunta Freuda.

Autor dba o koloryt lokalny powieści i wprowadza nas w atmosferę Wiednia początku XX wieku, tworząc szeroką panoramę miasta i życia jego mieszkańców - ludzi z przeróżnych warstw społecznych. Stolica Austro-Węgier ukazana jest jako miejsce narodzin nowoczesnej kryminologii i medycyny sądowej - to właśnie na początek wieku przypadają eksperymenty związane z identyfikacją winnych za pomocą badań krwi oraz linii papilarnych.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007]

czytaj całość »

data dodania: 2007-09-10, autor: Astral, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku