Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Netokracja: Nowa elita władzy i życie po kapitalizmie

 • Autor: Bard Alexander, Söderqvist Jan
 • Tytuł oryginalny: Nätokraterna - boken om det elektroniska klassamhället
 • Język oryginalny: szwedzki
 • Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
 • Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
 • Forma: esej (szkic literacki) / zbiór esejów (szkiców)
 • Rok pierwszego wydania: 2000
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2006
 • Serie wydawnicze:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,63 ; książkę oceniło 4 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): kocio
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Nowe podziały przyszłości

Zanim zainteresowany czytelnik weźmie się za właściwą lekturę, powinien przeczytać trzy wstępy: przedmowę do wydania polskiego, wstęp Edwina Bendyka (to szczególnie polecam) i pierwotne wprowadzenie. Po przeczytaniu książki proponuję raz jeszcze do nich wrócić, żeby uporządkować sobie w głowie. Bez tego może być trudno wyłowić bardziej konkretne myśli, bo czytanie "Netokracji" przypomina przejazd autostradą: szybko, gładko, jednostajnie i trudno uchwycić szczegóły. W dodatku ma się wrażenie, że ...

czytaj całość »

data dodania: 2006-10-27, autor: kocio, komentarzy: 5

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Książka jest głosem w publicznej debacie poświęconej wpływowi zmian w dziedzinie technologii informacyjnych na przemiany społeczne. Autorzy próbują odpowiedzieć m.in. na pytania: Co stanie się z państwem, polityką, demokracją? Co się stanie z tworzeniem tożsamości i wzorami konsumpcji? Jak będą funkcjonować nowe elektroniczne sieci? Jak władza i społeczny status będą dystrybuowane w nowo powstających hierarchiach?

Zdaniem autorów: "Netokratyczna elita szybko krystalizuje się wśród obeznanej z Internetem polskiej młodzieży. Młodzi Polacy są dzisiaj zdeterminowani, by maksymalnie wykorzystać członkostwo Polski w Unii Europejskiej. To właśnie oni najlepiej wykorzystają powstającą infrastrukturę IT. Równocześnie coraz liczniejszy staje się polski konsumatriat, nowa podklasa pogrążonych w letargu leniwców. Naszym celem jest wyjaśnienie istoty zachodzących zmian, wytłumaczenie, co według nas się stanie i dlaczego, zapewnienie podstawowych instrumentów, dzięki którym będzie można sobie poradzić z nowym społecznym paradygmatem".


Alexander Bard, wykładowca, pisarz, gospodarz telewizyjnego talk-show, ekspert szwedzkiego rządu, producent płyt, autor piosenek, jeden z pionierów Internetu, prowadzi dziewięć międzynarodowych tematycznych sieci internetowych, m.in. Filozofię - (grupującą wybitnych filozofów i futurologów) oraz globalną sieć Z (skupiającą przeciwników irańskiej dyktatury).

Jan Söderqvist, wykładowca, pisarz, redaktor poczytnych szwedzkich magazynów politycznych i literackich, producent radiowy i telewizyjny, krytyk filmowy, felietonista, pracował także jako producent w szwedzkiej telewizji oraz jako redaktor w "Computer Sweden".

[Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, 2006]

czytaj całość »

data dodania: 2007-07-22, autor: aurico, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku