Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Popiół i kurz: Opowieść ze świata Pomiędzy

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,63 ; książkę oceniło 886 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Shadowmage
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Witajcie w świecie Pomiędzy

Autor w swej książce przedstawia nam wizję świata Pomiędzy: jest on swoistym błędem, przypadkiem, szczeliną, do której trafiają zagubieni zmarli, żywiący jakieś negatywne uczucia i zmuszeni tu pozostać, by powtarzać w nieskończoność swoje błędy. Kraina ta jest psychodelicznym odbiciem świata rzeczywistego. Główny bohater jest etnologiem i wykładowcą na uczelni. Oprócz tego sam o sobie mówi, że jest Charonem, który za symbolicznego obola przeprowadza zmarłych ze świata Pomiędzy na drugą stronę, t...

czytaj całość »

data dodania: 2006-09-26, autor: KiLLi4N, komentarzy: 14

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Nie wiadomo, czy istnieją niebiosa. Nie wiadomo też, czy istnieje piekło. Jedyne, co jest pewne, to popiół i kurz zalegające piętro wyżej, niebo w upiornie czerwonym kolorze, z przewalającymi się po nim żółtymi i niebieskimi fraktalami.

Tu każdy przedmiot, myśl, uczucie mają swoje Ka – odbicie świata materialnego. Tu pełzają myślokształty, zbierają się skeksy – demony nagłej śmierci, tu przenika zło chcące pożreć, zawładnąć twoją duszą.

Tu wędrujesz ty, gdy nie zdajesz sobie sprawy, że właśnie umarłeś.

Witaj w świecie Pomiędzy!


W najnowszej powieści Jarosław Grzędowicz przenosi nas do krainy Półsnu, znanej z opowiadania "Obol dla Lilith". Do świata Pomiędzy i pod cierniowy krzyż, na którym wisi rozpięty mnich. Mnich, który poznał tajemnicę tego świata i musiał umrzeć dla niej, pozostawiając swojemu przyjacielowi swoisty testament: sięgaj głęboko i znajduj odpowiedzi.

Zatem przyjaciel zabiera swój obrzyn, dosiada motoru BMW i wraca na ulice, na których przetaczają się tylko popiół i kurz.

[Fabryka Słów, 2006]

czytaj całość »

data dodania: 2006-07-27, autor: GeedieZ, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Z pamiętnika Charona (Popiół i kurz)

Popiół i kurz: Opowieść ze świata Pomiędzy "Pana Lodowego Ogrod"u bardzo lubię i niecierpliwe czekam na 4. tom. Żeby nie uschnąć z tęsknoty za prozą Grzędowicza (jedynego pisarza fantasy, z którego twórczością miałam przyjemność obcować), sięgnęłam po jego starszą powieść. Jak wynika z konstrukcji tomu i dat pod poszczególnymi częściami, "Prolog" był początkowo samodzielnym opowiadaniem pt. "Obol dla Lilith". Pojawia się w nim wątek świata Pomiędzy i narrator, a zarazem główny bohater, któ...

czytaj całość »

data dodania: 2011-02-22 10:06, autor: karreu, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: 2012: Popiół i kurz: Opowieść ze świata Pomiędzy - Jarosław Grzędowicz

Popiół i kurz: Opowieść ze świata Pomiędzy. Recenzja za niedługo...

czytaj całość »

data dodania: 2012-11-26 11:11, autor: Puchata Owca, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Nagroda Fandomu Polskiego im. J. Zajdla 1984--

1984: (jako SFINKS) Paradyzja 1985: Głowa Kasandry: Opowiadania [KAW] 1986: nie przyznano 1987: nie przyznano 1988: Rozpad połowiczny 1989: nie przyznano 1990: Sapkowski Andrzej "Mniejsze zło" (opow.) 1991: Huberath Marek S. (pseud.) "Kara większa" (opow.) 1992: (powieść) Król Bezmiarów 1992: (opowiadanie) Sapkowski Andrzej "Miecz przeznaczenia" 1993: (powieść) nie przyznano 1993: (opowiadanie) Sapkowski Andrzej "W leju po bombie" 1994: (powieść) Krew elfów 1994: (opowiadanie) Biało...

czytaj całość »

data dodania: 2016-05-06 09:52, autor: LouriOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 6

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku