Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Hotel Bristol: Na rogu historii i codzienności

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: Brak widocznych publicznie ocen tej książki
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): ktrya
  • Linki:
    • brak
  • Tagi:
    brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Hotel Bristol – niemy świadek wielkiej polityki, chwilowa siedziba rządu, miejsce pobytu najznamienitszych gości stolicy: polityków, artystów, finansistów – przedstawiony w faktach, anegdotach, materiałach z epoki... i plotkach.

„Hotel Bristol” – świetnie napisane dzieje warszawskiego hotelu od końca XIX wieku po czasy współczesne. Także fascynujące, często nieznane i zaskakujące losy pierwszego właściciela Bristolu – Ignacego Jana Paderewskiego.

Autorki przedstawiają losy Warszawy i Polski z niecodziennej perspektywy – luksusowego hotelu na Krakowskim Przedmieściu. Opisują też towarzyskie i kulturalne życie stolicy, jego jasne i ciemne strony, a niekiedy także pikantne szczegóły.

Znakomita rozrywka i wspaniale podana lekcja historii.


Faustyna Toeplitz-Cieślak – warszawianka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze w warszawskiej PWST. W latach dziewięćdziesiątych rozpoczęła pracę w Polskim Radiu, przygotowując audycje dla Trójki, Jedynki i Dwójki. Jeszcze w czasie studiów zainteresowała się historią teatru i filmu żydowskiego w Polsce.

Izabela Żukowska – muzykolog i socjolog, dziennikarka radiowa, autorka serii kryminalnej o komisarzu policji Wolnego Miasta Gdańska Franzu Thiedtke, i powieści obyczajowej „Skazy”. Pisze też słuchowiska radiowe, jest laureatką nagrody Talanton za najlepszy debiut dramaturgiczny w Teatrze Polskiego Radia.

„Hotel Bristol” to kolejna wspólna książka autorek historii pierwszej wytwórni filmowej w Warszawie „Sfinks. Wizjonerzy i skandaliści kina”.

[Arkady, 2018]

czytaj całość »

data dodania: 2019-01-25, autor: sowaOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku