Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Oto jest Kasia

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,11 ; książkę oceniło 874 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Panterka
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Koszmar pedagogiczny

Zaglądacie czasem do szkolnych lektur waszych pociech? Ja tak. Po tym jak trafiłam na krytyczne opinie w internecie, postanowiłam odświeżyć sobie książkę „Oto jest Kasia”, omawianą w klasie trzeciej. I faktycznie, włos się jeży. Dzieciom mianowicie serwuje się imponująco archaicznego gniota, którego omawianie skupia się na postawie tytułowej Kasi. Tyle że tak naprawdę jest to książka o beznadziejnych dorosłych, którzy zawodzą na całej linii. Jest to nachalnie umoralniająca historyjka o tym, j...

czytaj całość »

data dodania: 2018-10-17, autor: Morelka, komentarzy: 13

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Powieść zalecana jako lektura dla szkół podstawowych.

Kasi – wzorowej uczennicy i ulubienicy rodziców oraz dziadków – rodzi się siostrzyczka. Zazdrosna dziewczynka przeżywa bunt: staje się agresywna, popada w konflikty z kolegami i domownikami, przestaje się uczyć... I dopiero ciężka choroba siostrzyczki, do której Kasia sama się przyczyniła, pozwala jej zrozumieć, jak bardzo kocha małą, i wrócić do dawnego stylu życia.

Książka dostępna także w wersji do słuchania i jako e-book

[Nasza Księgarnia, 2016]

czytaj całość »

data dodania: 2016-06-21, autor: margines, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Książki Miry Jaworczakowej (Maria Jaworczakowa, pseud. Mira Wiśniewska)

(Czytatka zdradza co nieco.) "Jacka, Wacka i Pankracka" jakoś sobie nie przypominam z lat szkolnych, za to "Oto jest Kasia" była jedną z fajniejszych lektur w nauczaniu początkowym... No właśnie, była - bo jako dorosła czytelniczka (a zrobiłam sobie kilka lat temu powtórkę) nie mogę tej książki znieść. Wkurza mnie mentorski ton Jaworczakowej, wkurza mnie jej nachalna dydaktyka. Ileż błędów wychowawczych popełniają rodzice tytułowej bohaterki! Podczas czytania nasuwały mi się rozmaite refleksj...

czytaj całość »

data dodania: 2015-02-24 03:08, autor: Pingwinek, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: "Oto jest Kasia"

"Oto jest Kasia" to jedna z najlepszych książek pisarki Miry Jaworczakowej. Treścią jej są przeżycia 8-letniej dziewczynki, która pewnego dnia - w związku z narodzinami siostrzyczki - traci swoje miejsce najmłodszego dziecka w rodzinie. W Kasi narasta uczucie krzywdy, bunt i złość. I dopiero ciężka choroba małej siostrzyczki zmienia odczucia dziewczynki. Podczas długiej choroby siostry Kasia zmienia się. Teraz gorąco pragnie, aby wyzdrowiała, bowiem zrozumiała, że przecież bardzo ją kocha.

czytaj całość »

data dodania: 2006-09-23, autor: KlaudiaS, komentarzy: 1

Tytuł tekstu: "Oto jest Kasia"

W dorobku pisarki książka ta uznawana jest za jedną z najlepszych. Opisuje przeżycia ośmioletniej dziewczynki, która przestaje być najmłodszym dzieckiem w rodzinie. Nie chce pogodzić się z tą sytuacją, czuje się bardzo pokrzywdzona; buntuje się i złości. Jednak zdarzenia, jakie mają miejsce w jej rodzinie (częściowo zresztą wywołane postępowaniem samej Kasi), doprowadzają do daleko idących zmian w życiu bohaterki.

czytaj całość »

data dodania: 2005-06-26, autor: slawek.w, komentarzy: 4

Tytuł tekstu: Kasia to moje dzieciństwo...!

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Ta książka przedstawia nam młodego snoba, jakim była Kasia. Przeczytałem tę książkę chyba z parę lat temu, kiedy byłem młodzikiem z trzeciej klasy. Bardzo mi się podobała ta książeczka. Uważam, że takie lektury są dzieciom bardzo potrzebne. W ten sposób wiem już, jak niebezpieczny może być egoizm. Uwaga młodzi czytelnicy z podstawówki: tej lektury nie możecie przegapić.

czytaj całość »

data dodania: 2004-04-18, autor: brat_szekspira, komentarzy: 10

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku