Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Pippi Pończoszanka

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,81 ; książkę oceniło 1457 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): k_ret
  • Uwagi i dodatkowe informacje dla wersji Przygody Pippi:

    W serii „Z Biblioteki Wydawnictwa Nasza Księgarnia” razem z „Pippi na Południowym Pacyfiku” i „Pippi wchodzi na pokład”.

  • Uwagi i dodatkowe informacje dla wersji Wielka księga Pippi:

    Wraz z „Pippi na Południowym Pacyfiku” i „Pippi wchodzi na pokład”.

Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Dla tych, co niekoniecznie kochają sztywne szkoły

Cykl o Pipi powinien koniecznie przeczytać miłościwie nam panujący minister edukacji - piękny Roman. Jest tu zawarta diagnoza złej sytuacji szkolnej dzieci: "- Białe dzieci kochać schorzenie - powiedziała Pipi. - Mówi się: mnożenie - poprawiła ją Anika. - A zresztą - ciągnęła urażonym głosem - nie można przecież twierdzić tak na pewno, że my to kochamy. - Białe dzieci kochać schorzenie - upierała się Pipi. - Białe dzieci wariować, jeżeli białe dzieci nie mieć codziennie dużej porcji schorz...

czytaj całość »

data dodania: 2006-08-04, autor: zielkowiak, komentarzy: 1

Tytuł tekstu: Fizia ma różne skarpetki

Pierwsza część przygód Fizi Pończoszanki. Przenoszenie konia, spanie z nogami na poduszce, rozrzucanie naleśnikami po całej kuchni - to dla niej normalne. Fizia nie chodzi do szkoły - rano zajmuje się swoim koniem, a po południu bawi się z przyjaciółmi, Anniką i Tommym. Fizia mieszka sama w Willi Śmiesznotce - jej tata jest kapitanem wielkiego statku. To najbardziej znana książka Astrid Lindgren. Polecam wszystkim, którzy lubią zabawne książki tej pisarki.

czytaj całość »

data dodania: 2005-12-27, autor: zuza z., komentarzy: 2

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Pippi nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i stanowczo lepiej sobie radzi ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku – ale za to ma bardzo dobre serce!

„Przygody Pippi” to elegancko wydany zbiór znanych i lubianych opowieści Astrid Lindgren o najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata. Zawarte w nim trzy tomy przygód rudowłosej siłaczki, czyli „Pippi Pończoszarka”, „Pippi wchodzi na pokład” oraz „Pippi na Południowym Pacyfiku”, to klasyka w najlepszym wydaniu. Ta piękna edycja z oryginalnymi ilustracjami Ingrid Vang-Nyman może być idealnym prezentem na każdą okazję!

[Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2017]

czytaj całość »

data dodania: 2017-07-16, autor: margines, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Astrid Lindgren - Przygody Pippi

(Czytatka zdradza co nieco.) Trzy książeczki o Pippi, Fizii czy jak jej tam. Pożyczyła mi moja dobra koleżanka, tak sama z siebie, prosiłam o inny tytuł, ale te leżały obok i w ten sposób trafiły do mnie. Miały być fajne - i cóż? Daję historyjkom o tej nieokrzesanej istocie 3. Niektóre teksty naprawdę trafiły mi do serca, lecz całościowo - nieee. Z "Pippi Pończoszanki"... "Gdy chodzi o Pippi, to nic nigdy nie wiadomo." -> I gdy chodzi o mnie...;) "- Jak wspaniale jest żyć, mimo w...

czytaj całość »

data dodania: 2013-06-26 00:52, autor: Pingwinek, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku