Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Mój przyjaciel kot: Prawdziwa historia futrzaka, samotnego faceta i ich niezwykłej podróży

 • Autor: Collins Britt
 • Tytuł oryginalny: Strays: A Lost Cat, a Homeless Man, and Their Journey Across America
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Świerczyńska Edyta
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2017
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2018
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,88 ; książkę oceniło 4 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): olka76
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Z kotem życie jest milsze, nawet bez dachu nad głową

Michael dobiega pięćdziesiątki i od dobrych paru lat żyje na ulicy. Choć to współczesne Stany Zjednoczone, przyczyna jego bezdomności nie mieści się w typowym schemacie (bezrobocie lub ciężka choroba – niemożność spłaty należności – utrata domu i opuszczenie przez rodzinę); on miał i porządne, choć nie własne, lokum, i dobrze płatną pracę, i dobre zdrowie, o które nawet specjalnie nie dbał. Wystarczyła śmierć najbliższego człowieka, by doświadczył ciężkiej depresji i rzucił wszystko, wracając do...

czytaj całość »

data dodania: 2019-04-08, autor: dot59Opiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Mata Hairi vel Tabor i ci, którzy ją kochali

Michael King jest bezdomnym, ogarniętym depresją alkoholikiem. Pewnej nocy natrafia na zziębniętą, ranną i najwyraźniej zagubioną kotkę. Tak rozpoczyna się „Mój przyjaciel kot”, swoisty reportaż w formie powieści autorstwa Britt Collins. W odruchu współczucia Michael kupuje znajdce karmę i zapewnia ciepłe przytulisko na noc. Nie przypuszcza, że Tabor – bo tak w końcu nazwie kotkę – tak się do niego przywiąże i że on sam odnajdzie nowy cel w życiu, opiekując się nią. Tymczasem Ron Buss wpada ...

czytaj całość »

data dodania: 2019-01-14, autor: misiak297, komentarzy: 1

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Historia niesamowitej przyjaźni, która wydarzyła się naprawdę

Michael King to bezdomny, zagubiony i smutny człowiek, który od wielu lat żyje na ulicach Portland. Pewnej deszczowej nocy znajduje zaniedbaną i ranną kotkę, którą postanawia przygarnąć. Michael wydaje ostatnie pieniądze na karmę i leki dla futrzaka, któremu nadaje imię Tabor.

Od tej chwili jego życie zaczyna zmieniać się na lepsze – wreszcie staje się zauważalny dla innych ludzi, którzy widząc ten nietypowy duet, chętniej dzielą się jedzeniem i pieniędzmi. Kiedy do Portland zbliża się zima, Michael postanawia zabrać Tabor w stronę ciepłej Kalifornii. Tak zaczyna się ich niesamowita podróż.

Na swojej drodze spotykają wiele życzliwych osób, ale także mnóstwo trudności do pokonania. W chwilach zwątpienia Tabor obdarza Michaela radością i nadaje jego życiu sens. Mężczyzna wreszcie ma kogoś, o kogo się troszczy i inspiruje go do bycia lepszym człowiekiem oraz uporania się z traumami przeszłości.

W trakcie podróży para staje się nierozłączna, ale kiedy Michael zabiera Tabor do weterynarza, okazuje się, że kotka ma chip identyfikacyjny i właściciela, który bardzo za nią tęskni. Michael stanie w obliczu trudnej decyzji. Czy zdobędzie się na to, aby rozstać się z Tabor i znaleźć nowy cel w życiu?

Ciepła i wzruszająca opowieść o uzdrawiającej więzi między człowiekiem i zwierzakiem, która może odmienić życie na lepsze.„Spotkanie bezdomnego człowieka i zbłąkanego kotka daje początek pięknej odysei, która zmieniła ich życie na zawsze”.

„The New York Post”

„Pięknie napisana, wzruszająca opowieść o tym, jak zwykłe zwierzę może zmienić człowieka oraz pryzmat postrzegania bezdomnych przez resztę społeczeństwa”.

„Booklist”O autorce

Britt Collins – angielska dziennikarka. Jej teksty publikowane są między innymi w „The Guardian”, „Sunday Times”, „Independent” i „Harper’s Bazaar”. Jest wolontariuszką w wielu rezerwatach zwierząt na całym świecie. Dzięki jej publikacjom na temat okrucieństw wobec zwierząt udało się zebrać setki tysięcy dolarów. Jako aktywistka pomagała również w zamykaniu kontrowersyjnych hodowli zwierząt laboratoryjnych.

[Wydawnictwo Kobiece, 2018]

czytaj całość »

data dodania: 2018-08-29, autor: Rosco, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku