Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Żmijowisko

 • Autor: Chmielarz Wojciech
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2018
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,25 ; książkę oceniło 44 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): Stormbringer
 • Linki:
  • brak
 • Tagi:
  brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Zabić – to tak łatwo powiedzieć

„Żmijowisko” to nietypowy kryminał, pozbawiony klasycznej triady ofiara-zabójca-śledztwo. Na zbrodnię w mniejszym stopniu wpływa także kontekst społeczny, a wszyscy podejrzani nie mają charakterystycznej dla kryminałów psychopatycznej natury. Co zatem decyduje o tym, że książka pochłania bez reszty? Odpowiedź na to pytanie zawierają ostatnie strony, które stawiają całość na głowie. Co oczywiste, przy kryminałach nie należy zdradzać zakończenia, skupię się zatem na materiale, z którego Chmiela...

czytaj całość »

data dodania: 2018-05-30, autor: Bloom, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Co robiliśmy zeszłego lata

Recenzuje: Przemysław Klaman Wojciech Chmielarz ma już ugruntowaną pozycję na polskim rynku kryminału. Z siedmioma powieściami na koncie bywa już nawet nazywany jego mistrzem, przynajmniej na plakatach reklamujących kolejne książki. Sam jednak do tej pory zachowywał dużą skromność i dystans do siebie w udzielanych wywiadach i nawet krytykował używanie wobec autorów takich określeń. Jednak przed premierą „Żmijowiska” zaczął bez ogródek określać je jako najlepszą swoją książkę i brzmiało to jak...

czytaj całość »

data dodania: 2018-05-28, autor: PolecaneOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Mistrzowski thriller Wojciecha Chmielarza.

Ostatnie wspólne wakacje... Tragedia, która niszczy. Czas, który nie przynosi pocieszenia.
Koniec, od którego nie ma ucieczki.


Grupa trzydziestolatków, przyjaciół ze studiów, co roku wyjeżdża wspólnie ze swoimi rodzinami na wakacje. Tym razem trafiają do zagubionej wśród jezior i lasów agroturystyki w niewielkiej wsi Żmijowisko. Bawią się jak zwykle – odreagowując stres szybkiego wielkomiejskiego życia. Jest alkohol, są narkotyki. A także skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje.

Podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś prawie topi. Wywiązuje się kłótnia, podczas której otwierają się dawne rany. Następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika. Pomimo poszukiwań nikomu nie udaje się jej odnaleźć. Rozpływa się w powietrzu.

Rok później jej ojciec wraca do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki.

„Ada była ciągle najważniejsza. Każdego dnia o niej myślałem, każdego. O tym, co się stało.
O tym, co moglibyśmy zrobić inaczej”.

Przez te dwanaście miesięcy znienawidziła go cała Polska. Ale – jak się okazuje – nie wraca tam sam…


„Żmijowisko” to opowieść o tragedii, która niszczy. O rodzinie, która musi stawić czoło próbie przekraczającej ludzkie wyobrażenia. Uczuciach, które trwają pomimo mijających lat i nie niosą pocieszenia. Zdradzie, bólu i miłości. Strachu, zbrodni i karze. O tym, ile jesteśmy w stanie zrobić dla naszych dzieci i jak wiele nas to kosztuje.


Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), pięciokrotnie nominowany do tej nagrody. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016) i „Cienie” (2018), cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017) oraz postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014). Mieszka w Warszawie.

[Marginesy, 2018]

czytaj całość »

data dodania: 2018-04-04, autor: Stormbringer, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: Wciągająca powieść, ale...

„Żmijowisko” to dobra książka, jednak jest pierwszą pozycją Wojciecha Chmielarza, która w kilku momentach mnie zniesmaczyła. Czyta się szybko, wciąga, ale jak wszystkie poprzednie powieści tego autora kupowałam „w ciemno”, od razu po premierze, tak po tej zastanowię się nad zakupem kolejnej. W moim odczuciu za dużo w niej wulgaryzmów – klną tu właściwie wszyscy (jedenastoletnie dziecko, nastolatki, dorośli bez względu na wykształcenie, wiek, płeć, sytuację) i po pewnym czasie miałam przesyt tego...

czytaj całość »

data dodania: 2018-05-18, autor: bolognesi, komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku