Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Tatuażysta z Auschwitz

 • Autor: Morris Heather
 • Tytuł oryginalny: The Tattooist of Auschwitz
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Gucio Katarzyna
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
 • Rok pierwszego wydania: 2018
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2018
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,57 ; książkę oceniło 175 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: ostatnio popularna

Książka ostatnio bardzo popularna. W którą stronę nie spojrzysz, tam wszyscy czytają lub słuchają „Tatuażystę z Auschwitz”, wszyscy zachwyceni, zachęcają do lektury. A mnie ta książka trochę rozczarowała. Może dlatego, że nastawiłam się ma wielkie wow. A może dlatego, że czytałam wiele książek o tematyce wojennej, obozowej i wierzcie mi były one bardziej realistyczne, lepiej przedstawiały tragedię codziennego, obozowego życia, a także były bardziej przepełnione emocjami, ludzką tragedią. Nie mów...

czytaj całość »

data dodania: 2018-11-28, autor: jousna, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na ramionach osadzonych w Auschwitz. Milczał przez ponad pół wieku, tuż przed śmiercią zdecydował się opowiedzieć swoje losy. „Tatuażysta z Auschwitz” to właśnie opowieść Sokołowa, którą usłyszała i spisała autorka.

Lale Sokołow trafił do obozu w Auschwitz w 1942 roku. Miał wówczas dwadzieścia sześć lat, znał kilka języków. Miał tatuować numery na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Zadawać im ból i cierpienie, naznaczać na całe życie. Dzięki swoim obowiązkom cieszył się w obozie wyjątkową wolnością, mógł się po nim przemieszczać z większą swobodą niż reszta osadzonych. Wykorzystał to, by pomagać innym.

O Auschwitz powstało już setki książek. Wspomnienia Lalego wyróżnia niezwykła odwaga i hart ducha głównego bohatera. Oraz miłość. W kolejce do tatuażysty stanęła pewnego dnia młoda, przerażona dziewczyna – Gita – a młody Lale zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia. To właśnie w obozie po raz pierwszy rozmawiali, flirtowali, wymienili pocałunki. Ich uczucie przetrwało nazistowskie piekło, pobrali się i spędzili razem resztę życia.

Lale Sokołow zdecydował się opowiedzieć swoją historię dopiero po śmierci Gity. To łamiąca serce, a jednocześnie dodająca otuchy opowieść.

[Marginesy, 2018]

czytaj całość »

data dodania: 2018-03-14, autor: sowaOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Heather Morris - "Tatuażysta z Auschwitz"

(Czytatka zdradza co nieco.) Do książki nastawiona byłam sceptycznie - zaserwowałam mamie kazanie na temat nieprzemyślanego kupowania mi podarunków w księgarni. Ale finalnie "Tatuażysta z Auschwitz" został przeze mnie oceniony na 5 - przyjemna lektura, jeśli wolno mi tak określić zapis czyichś przeżyć z II wojny światowej. Cytatów szczególnie godnych uwagi chyba jednak nie wynotowałam. Tatuażysta z Auschwitz

czytaj całość »

data dodania: 2018-11-21 23:05, autor: Pingwinek, komentarzy: 4

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku