Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Tajemnice starego domu

 • Autor: Gołębiewska Ilona
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: społeczna, obyczajowa
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2017
 • Cykle:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,05 ; książkę oceniło 20 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): il93
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Alicja przyciąga tajemnice

Recenzuje: Iwona Banach Ilona Gołębiewska pracuje z ludźmi; nie chodzi tu o pracę pośród ludzi – taką wykonuje prawie każdy – ale właśnie z ludźmi, bo jest trenerem, wykładowcą i szkoleniowcem, co, jak sądzę, daje jej możliwość przyglądania się ludzkim losom i charakterom oraz z pewnością także całkiem sporo wiedzy i doświadczenia, a co za tym idzie – pozwala pisać barwniej, ciekawiej i „prawdziwiej”. Niektóre powieści trudno zakwalifikować do konkretnej kategorii, bo w jakiejkolwiek...

czytaj całość »

data dodania: 2018-01-05, autor: PolecaneOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 2

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Nowa powieść autorki bestsellerowego „Powrotu do starego domu”!


Alicja wiedzie szczęśliwe życie w swoim starym domu w Pniewie. Nagle na jaw wychodzą tajemnice z przeszłości jej rodziny. Musi się z nimi zmierzyć. Jej spokój burzy odnaleziony przypadkiem dokument. Podejmuje prywatne śledztwo. Czy po latach odnajdzie kobietę, która może być jej siostrą?

Porywa się także na rzecz z pozoru całkowicie niemożliwą. Pragnie adoptować Michałka, którego pokochała już przy pierwszym spotkaniu. Czy w realiach polskiego prawa samotna kobieta, która zbliża się do czterdziestki, ma jakiekolwiek szanse w sądzie? Zdesperowana Alicja podejmuje bez wahania tę walkę. Wspiera ją przyjaciółka Dorota, wpadająca ciągle w nowe tarapaty, i ukochany Adam, który zupełnie się nie spodziewa, że życie kolejny raz z niego zakpi.

Pewnego dnia Alicja otrzymuje list z Berlina od nieznanego jej Jonasa Kleina. Okazuje się, że jest on wnukiem Elizabeth Bauer, z którą jej dziadek, Jan Pniewski, przebywał w obozie zagłady. Alicja i Jonas chcą razem rozwikłać zagadkę tajemniczych dokumentów, które Jan Pniewski tłumaczył w obozie dla Elizabeth, a po swoim cudownym ocaleniu ukrył gdzieś „pośród polskich drzew na polskiej ziemi”. Przy okazji Alicja dowiaduje się o sekrecie Henryka Sokolskiego. Czy okaże się, że był zdrajcą i przez niego omal nie zginęli Elizabeth i Jan?


Intrygująca, mocna i poruszająca powieść o tym, że czasami wystarczy jedna chwila, by na kawałki rozpadł się wizerunek idealnej rodziny, a jej mroczne tajemnice sprowadziły problemy na kolejne pokolenia. Autorka udowadnia, że często niemożliwe staje się możliwe, a jedna pozornie błaha decyzja może zaważyć na życiu wielu osób.

[Muza SA, 2017]

czytaj całość »

data dodania: 2017-11-15, autor: il93, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku