Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Żony jednego męża

 • Autor: Fryczkowska Anna
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: społeczna, obyczajowa
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2017
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,73 ; książkę oceniło 31 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: „Rodzina bardziej niż pełna”[1]

Miejsce akcji najnowszej powieści Anny Fryczkowskiej „Żony jednego męża” to dom na warszawskim Żoliborzu. Parter i suterena należą do Renaty (zwanej Tunią) i jej córki Dobrochny, mieszkanie na górze (piętro i stryszek) – do Anity i jej syna Janpawła. Pralnię zajmuje Wojtek – jeśli nie krąży między mieszkaniami. Bo Tunia i Anita to jego dwie żony (właściwie pierwsza z pań jest żoną, zaś druga – partnerką, ale na prawach małżonki), a Janpaweł i Dobrochna – jego dzieci. Ta rodzina funkcjonuje w „ma...

czytaj całość »

data dodania: 2017-04-28, autor: misiak297, komentarzy: 14

Tytuł tekstu: Nie czytaj tej książki, jeżeli...

Nie czytaj tej książki, jeżeli znasz jedynie słuszny przepis na życie i jest nim tradycyjna rodzina, z tradycyjnym podziałem ról. Na rodzinę, którą opisała Anna Fryczkowska, składają się mąż, żona i kochanka na prawach żony. Obie kobiety mają z Wojtkiem po jednym dziecku. Mieszkają i żyją wszyscy razem. I, o zgrozo, są szczęśliwi. Nie czytaj tej książki, jeżeli podczas rodzinnych spotkań, nawet w święta, musisz wszystkim udowadniać, że twoje zdanie w sprawach moralności, religii i recepty na ...

czytaj całość »

data dodania: 2017-06-30, autor: Pani_Wu, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

W domu z ogródkiem żyje rodzina jak z obrazka: ona, on, dwoje dzieci. Ale jest jeszcze druga ona, druga żona. A może pierwsza?

Dwie kobiety i mężczyzna: Tunia mieszka na parterze, Anita na piętrze, Wojtek z każdą z nich. Obie są matkami jego dzieci. Tunia zawsze marzyła o domu pachnącym świeżo pieczonym ciastem, z krochmalonymi firankami w oknach. Anita to wolny duch, dla której seks jest o całe niebo i piekło ważniejszy niż dla jej przyjaciółki. A może współżony? Albo siostry? Męża mają wspólnego, podzieliły się nim dobrze. To nie jest kompromis, brak decyzji, stan chwilowy ani zdrada. Dla nich to idealny model rodziny.

Nie tylko Michalina Wisłocka wiedziała, że kobiety mają różne temperamenty, potrzeby i oczekiwania wobec mężczyzn. A jednak mało która odważyłaby się na to, żeby żyć pod jednym dachem z mężem i drugą kobietą – tak jak Wisłocka.

I jak one, kilkadziesiąt lat później.

Czy w takim układzie mają szansę na szczęście? I dlaczego najmłodsza córka postanowiła już nigdy nie wychodzić z domu? Obojętnie obserwuje świat zza szyby pokoju. To nie jej życie. Jej rozpadło się, z hukiem i w niesławie. I jak do tego doszło? Bo zabrakło miłości czy było jej zbyt dużo?


Opowieść o dwóch pokoleniach rodziny, która przez dwadzieścia lat udawała, że jest zwyczajna.

[Burda Książki, 2017]

czytaj całość »

data dodania: 2017-04-21, autor: OlimpiaOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Ekonomika miłości

Żony jednego męża To dobra książka i jednocześnie słaba. Opowiada o - wydawałoby się - nietypowej rodzinie czyli o Tuni, Anicie, Wojtku i ich dwójce dzieci (Dobrochnie i Janiepawle). Nie zgodziłabym się, że to niezwykła rodzina, a dobre uzasadnienie przedstawia nam sam bohater, Wojtek. Otaczają nas rodziny patchworkowe, rodziny pełne, niepełne, jednej płci oraz samotne dzieciaki, jeszcze niepełnoletnie, ktore muszą radzić sobie same. Autorka ten wątek uczyniła osią dramatyczną powieści. Moim zd...

czytaj całość »

data dodania: 2018-01-07 18:27, autor: Anna125, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku