Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Głośniej niż śnieg

 • Autor: Hertmans Stefan
 • Tytuł oryginalny: Harder dan sneeuw
 • Język oryginalny: niderlandzki
 • Tłumacz: Oczko Alicja
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2004
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2017
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,20 ; książkę oceniło 5 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: „Głośniej niż śnieg”

Recenzentka: Iwona Banach Ta książka mocno mnie zdołowała i trochę wymęczyła, co nie znaczy, że nie jest dobra, po prostu porusza bardzo ważne tematy i porusza je w sposób bezpośredni, wcale nie zawoalowany. Terroryzm jest czymś, co zaczyna nas otaczać. To już nie pojedyncze wydarzenia rozsiane po świecie... To fala. To zabijanie dla zabijania, ciągłe, koszmarne pozbawianie wartości człowieka, jego życia i losu. Słuchając o tym ma się wrażenie, że to nie może, czy przynajmniej nie pow...

czytaj całość »

data dodania: 2017-09-12, autor: PolecaneOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Miłość w czasach terroryzmu i paranoi.


John De Vuyst jest redaktorem w wydawnictwie. Szczęśliwie się ożenił. Pewnego dnia dostaje dwa tajemnicze listy w języku, który jest mu obcy. Niecałe dwadzieścia cztery godziny później na drugim piętrze Instytutu Świata Arabskiego w Paryżu wybucha bomba, a wkrótce potem dochodzi do potężnej eksplozji w bazylice Świętego Piotra w Rzymie.

Sprawy nabierają tempa, kiedy de Vuyst odkrywa, że istnieje związek między zaadresowanymi do niego listami i atakami terrorystycznymi nieznanych wtedy jeszcze fundamentalistów.


"Głośniej niż śnieg" to wnikliwa analiza współczesności, w której zacierają się granice tożsamości, religia dzieli jak nigdy, a terroryzm i wiara w globalny spisek ciągnie ludzkość w odmęty psychozy i strachu.

Hertmans napisał coś więcej niż thriller - jego powieść rozsadza ramy gatunku. To powieść krwawa i czuła, brutalna i sensualna. Niezapomniana.


"W »Głośniej niż śnieg« znajdują się fragmenty, których z powodów osobistych nie zapomnę. Opisy regularnie doznawanych emocji, na które zwykłemu śmiertelnikowi zawsze jednak brakowało słów".

Jeroen de Preter, "De Morgen"


Stefan Hertmans urodził się w 1951 roku w Gandawie. Jest jednym z najbardziej cenionych pisarzy języka niderlandzkiego. Napisał kilkanaście powieści, zbiorów opowiadań, esejów i wierszy, które często były nominowane do prestiżowych nagród literackich. Otrzymał między innymi Multatuli-prijs oraz F. Bordewijk-prijs. Jego najsłynniejsza powieść "Wojna i terpentyna" (Marginesy 2016) ukazała się w szesnastu krajach, a w samej Holandii miała dwadzieścia wydań oraz zdobyła Nagrodę Kultury Flamandzkiej w kategorii Literatura w 2014 roku.

[Marginesy, 2017]

czytaj całość »

data dodania: 2017-05-09, autor: agnesines, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku