Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Wilcza godzina

 • Autor: Tapinas Andrius B.
 • Tytuł oryginalny: Vilko valanda
 • Język oryginalny: litewski
 • Tłumacz: Candravičius Laurynas
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: fantasy
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2013
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2017
 • Serie wydawnicze:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 3,80 ; książkę oceniło 5 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Godzina to za mało...

…żeby dobrze bawić się przy pierwszej w mojej „czytelniczej karierze” powieści steampunkowej. Co to w ogóle jest ten steampunk? Odmiana fantastyki naukowej, która stylistyką i estetyką nawiązuje do „epoki pary”, czyli bliżej jej do wiktoriańskich koronek niż do punkowych dziur w pończochach i agrafek. „Steam” po angielsku znaczy „para”, a w książkach tego nurtu aż się roi od różnorakich maszyn, mechanizmów i wynalazków. Powinno nam się to kojarzyć z zadymionym Londynem, tymczasem akcja „Wilczej ...

czytaj całość »

data dodania: 2018-01-14, autor: RenKa76, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Wilno A.D. 1905. Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony. Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

Tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy, tajne organizacje, miłosne intrygi, przerażające morderstwa, okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej! Śledźcie wydarzenia i czekajcie, aż wybije… WILCZA GODZINA.


„Do niezwykle barwnych realiów przełomu XIX i XX wieku Tapinas dokłada jeszcze kilka kolorów. W jego powieści spotykają się technika i alchemia, mistyka, magia i wielka polityka. Wyrazista, steampunkowa mozaika, podkreślająca charakter ówczesnej Europy”.

Wioletta Myszkowska, Program III Polskiego Radia


„Niezwykłe wynalazki, sterowce, automatony i Kraków pod panowaniem Potockich, zaprzęgający fabryczną Nową Hutę do trybów przemysłowej rewolucji – to wszystko składa się na fantastyczne otwarcie świetnej steampunkowej sagi”.

Krzysztof M. Maj, redaktor naczelny „Creatio Fantastica“


„»Wilcza godzina« jest wspaniałą steampunkową powieścią awanturniczą. Mamy tu wszystko, co potrzeba, a nawet jeszcze więcej. Pełna rozmachu wizja alternatywnej Europy z Wilnem jako kosmopolitycznym miastem-państwem zachwyca od pierwszych stron«.

Adam Wieczorek, Interia

[Sine Qua Non, 2017]

czytaj całość »

data dodania: 2017-09-27, autor: sowaOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: Jak nie pisać powieści

Przed zakupem książki zapoznałem się z darmową próbką, która zachęciła mnie do dalszego czytania. Ciekawy świat, przedstawiony z interesującej perspektwy oraz poprawny język zapowiadały przynajmniej dobrą rozrywkę. Niestety wszystkie mankamenty ujawniają się później, na dalszych stronach. Zgodnie z tytułem recenzji – "Wilcza godzina" mogłaby służyć za przykład, jak powieści pisać się nie powinno. Nie dostajemy żadnego powodu, by przewracać kolejne kartki – przez pierwsze 30% książki nie wiemy...

czytaj całość »

data dodania: 2017-09-27, autor: bonanza, komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku