Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Trzecia płeć

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 3,82 ; książkę oceniło 62 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): A-cis
  • Tagi:
    brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Konserwatywna wizja równouprawnienia sprzed 85 lat

Anna Leszczowa, młoda, wykształcona i znająca języki obce żona bezrobotnego adwokata przyjeżdża z Poznania do Warszawy i tu znajduje pracę jako kierowniczka działu w firmie turystycznej „Mundus”. Anna znajduje tymczasowe lokum u swojej ciotki, senatorki Grażyny Szermanowej, działaczki na rzecz równouprawnienia kobiet. Podczas pobytu w stolicy poznaje rodzinę ciotki i robi karierę w pracy, ale z czasem rozwodzi się z niewiernym mężem, romansuje z inteligentnym ale niedojrzałym kolegą z pracy, a w...

czytaj całość »

data dodania: 2019-01-01, autor: Marioosh, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Barwny i pełen ironii opis środowiska przedwojennej Warszawy: zadeklarowanych feministek, wytwornych dam, skandalizujących artystek, naiwnych panienek z dobrych domów, skromnych urzędniczek, zniewieściałych mężczyzn oraz panów, którzy są utrzymankami kobiet.

Poznajemy ów świat odwróconych proporcji, śledząc koleje losu Anny Leszczowej, prawniczki z Poznania, żony bezrobotnego utracjusza, która przybywa do stolicy w poszukiwaniu pracy i zostaje kierowniczką w agencji turystycznej "Mundus". Ze stoickim spokojem znosi upokorzenia, jakich nieustannie doświadcza w pracy, pamiętając, że jest jedyną żywicielką rodziny, że walczy o lepszy los dla swojej córeczki. Osamotniona, zdecydowana na rozwód ze zdradzającym ją mężem, szuka wsparcia u swoich krewniaczek – feministek, poznaje też nadzwyczaj inteligentnego i wrażliwego mężczyznę, który wydaje się być uosobieniem jej ideału męskości.

Jak potoczą się dalsze losy tej dzielnej kobiety? Czy pracodawca doceni wysokie kompetencje i zaangażowanie Anny, a ukochany nie zawiedzie jej oczekiwań?

[Oficyna Wydawnicza Rytm, 2010]

czytaj całość »

data dodania: 2015-06-17, autor: ilia , komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku