Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Działa Nawarony

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,70 ; książkę oceniło 1134 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): maciek
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Recenzja nagrodzona!
Tytuł tekstu: Historia, której nie da się powtórzyć

„Takiej akcji nigdy dotychczas nie przeprowadzał i nie mógłby jej powtórzyć, bo była szaleństwem. Wymagała całej jego wielkiej zręczności, odwagi i siły, a nawet czegoś więcej. Nie wiedział, że takie rezerwy, takie nieograniczone zasoby sił mogą się mieścić w nim czy w jakimkolwiek innym człowieku. Nie znał również źródła tej siły, która wyniosła go aż na to miejsce, już tak bliskie wierzchołka”[1]. Tych kilka zdań wystarczy, aby każdego miłośnika „Dział Nawarony” na nowo przenieść do innego ...

czytaj całość »

data dodania: 2014-04-03, autor: 5w4, komentarzy: 5

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Alistair MacLean, urodzony w Szkocji w 1923 roku, po wybuchu II wojny światowej wstąpił do brytyjskiej marynarki wojennej. Przeżycia związane z okresem ponad dwuletniej służby na krążowniku angielskim posłużyły jako bogaty materiał do jego słynnych powieści o tematyce wojennej.

"Działa Navarony" to historia nieustraszonej grupy komandosów, którzy z rozkazu dowództwa wojsk alianckich w brawurowej akcji wysadzają w powietrze hitlerowską fortecę na jednej z wysp greckich.

Oparty na tej powieści film Karola Foremana, bijący na całym świecie rekordy kasowe, przyniósł MacLeanowi międzyanrodową sławę.

[Iskry, 1989]

czytaj całość »

data dodania: 2006-10-14, autor: ninnananna, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: bez tytułu

Rzecz dzieje się podczas II-ej wojny światowej. Specjalnie dobrani wysoko wykwalifikowani żołnierze muszą wykonać prawie niemożliwą do wykonania misję. Celem są ogromnie działa należące do nazistów, które nie pozwalają na działania aliantów w rejonie Grecji. Akcja jest wartka, następują częste zwroty akcji, nieźli bohaterowie. Na podstawie tej książki powstał film. Polecam ją, i czym prędzej idę wypożyczyć kontynuację pt. "Komandosi z...".

czytaj całość »

data dodania: 2004-03-09, autor: ssewcio, komentarzy: 3

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku