Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Fartowny pech

 • Autor: Rudnicka Olga
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2014
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,18 ; książkę oceniło 162 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): agnesines
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Mafia polska nie taka znowu straszna

Mój pierwszy kontakt z tworczością Olgi Rudnickiej to powieść "Natalii 5", którą poleciła mi przyjaciółka. Rewelacyjna absolutnie, wciągająca, z inteligentnym humorem, a sam pomysł na fabułę genialny i nowatorski. Następnie przeczytałam "Drugi przekręt Natalii", może minimalnie słabszy, ale też na ocenę 6,0. Potem sięgnęłam po kolejne książki tej autorki ("Martwe Jezioro", "Czy ten rudy kot to pies?", "Zacisze 13", "Zacisze 13. Powrót", "Lilith") - już wyraźnie "cieńsze" i niestety zdecydowanie ...

czytaj całość »

data dodania: 2014-08-08, autor: atram_ent, komentarzy: 1

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna i może wszystko zacząć od nowa. Na miejscu spotyka kolegę ze szkoły policyjnej, Dzianego, który po wlepieniu mandatu żonie komendanta i pobiciu przez dwunastoletnią dziewczynkę dochodzi do wniosku, że praca w policji nie jest dla niego i zostaje prywatnym detektywem. Pomaga mu brat, Gianni, który właśnie wrócił do Polski i jest specjalistą od trudnych przypadków, a jego klientela jest dość specyficzna. Gianni pracuje bowiem dla bossów przestępczego półświatka. Pierwszym klientem Dzianego zostaje jeden z nich, niejaki Padlina, który dla odmiany zamiast płatnego zabójcy potrzebuje prywatnego detektywa, bo najpierw musi się dowiedzieć, kogo ma zabić.

Nic jednak nie toczy się tak, jak powinno. Dziany zostaje postrzelony przez Nadzianego w stopę, oczywiście przypadkiem; Gianni, mimo postanowienia, że będzie uczciwym człowiekiem, musi przyjąć kolejne zlecenie, a Padlina wywołuje wojnę gangów, przekonany, że konkurencja zaatakowała jego człowieka.

[Prószyński i S-ka, 2014]

czytaj całość »

data dodania: 2014-06-10, autor: agnesines, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Grudzień 2014 czyli trochę historii, trochę komedii

W grudniu udało mi się sporo przeczytać (jak na moje możliwości), choć początkowo miałam problem z doczytaniem do końca jakiejkolwiek książki. 1. Dobry omen [19 grudnia] Gaimanem się nigdy specjalnie nie zachwycałam, co do wkładu Pratchetta, który jest dla mnie bardziej widoczny (być może to tylko moje wrażenie) - książka ma wszystkie wady pierwszych powieści ze "Świata Dysku", czyli stanowi taki śmieszny na siłę i czasami męczący groch z kapustą. Ciekawe, jak panowie dzielili się pracą na...

czytaj całość »

data dodania: 2015-07-07 00:19, autor: JoannazKociewia, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku