Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Pan Mercedes

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,53 ; książkę oceniło 671 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Falcon64
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Masakra w City Center

Stephen King bez wątpienia jest królem horroru. W tym przypadku jednak „zboczył z toru” i po raz pierwszy napisał powieść detektywistyczną. Czy dobrze zrobił? Cenię twórczość tego pisarza, wiele jego pozycji przeczytałam, bo jeśli ktoś „spróbuje” Kinga, nie może już przestać. W „Panu Mercedesie” mimo zmiany gatunku King zachowuje swój styl, tworzy świetnych bohaterów - zwykłych ludzi z ich słabościami, do których na drodze uśmiechamy się czy machamy na przywitanie, nie podejrzewając, że wśród ni...

czytaj całość »

data dodania: 2015-04-03, autor: Karmelka28, komentarzy: 1

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

W nękanym kryzysem amerykańskim mieście zdesperowani ludzie stoją w kolejce po pracę. Niektórym nie będzie już potrzebna, bo w tłum bezrobotnych wjeżdża na pełnym gazie szaleniec w mercedesie. Zebrawszy swoje żniwo - ośmiu zabitych i kilkunastu rannych - znika w porannej mgle. Policji nie udaje się znaleźć sprawcy.

Pogrążający się w depresji Bill Hodges, emerytowany detektyw z wydziału zabójstw, myśli o tej nierozwiązanej sprawie równie często jak o samobójstwie. Dopiero list od zabójcy z mercedesa, który w zamierzeniu nadawcy miał popchnąć byłego policjanta do tego ostatecznego kroku, budzi w nim wolę życia. Potrzeba znalezienia sprawcy masakry bezrobotnych wynika w równej mierze z pragnienia wymierzenia sprawiedliwości, co z przeświadczenia, że morderca jeszcze nie zaspokoił swojej chorej żądzy zabijania.

Rozpoczyna się wyścig z czasem. Stawką jest życie setek, a nawet tysięcy ludzi, a przeciwnik jest wprawdzie szaleńcem, ale piekielnie inteligentnym.

[Albatros Andrzej Kuryłowicz, 2014]

czytaj całość »

data dodania: 2015-02-14, autor: Rydziu, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku