Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Rozmowy na trzech grabarzy i jedną śmierć

 • Autor: Kowalski Tomasz (ur. 1970)
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: literatura polska
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2013
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,50 ; książkę oceniło 10 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): NovaeRes
 • Linki:
  • brak
 • Tagi:
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Przeczuwałem, że będzie dobrze, ale nie, że aż tak

Recenzent: malynosorozec „Grób to grób. W końcu pochówek jest robiony z myślą o żyjących. Raz, żeby się nie rozkładało po ulicach, a dwa, żeby ludzie mieli gdzie świeczkę zapalić. Wyobraź sobie, że to taki rodzaj utylizacji, tylko zakropiony odrobiną patosu i religijnych formułek”[1]. Da się? Oczywiście, że się da! A co konkretnie? Konkretnie – napisać książkę, przy której momentami pęka się ze śmiechu, by kilka stron dalej nie móc oderwać się od pełnego emocji wątku, a w jeszcze innyc...

czytaj całość »

data dodania: 2017-05-05, autor: PolecaneOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 1

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Czy można w sposób zabawny mówić o śmierci, religii, sztuce, patriotyzmie i eutanazji? A o samobójstwie, alkoholizmie, literaturze i wampiryzmie? Otóż można. Wystarczy zajrzeć do baraku grabarzy z cmentarza parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ponurej. Tam przy papierosie i wódce Tomasz, Rysiek i Młody bez litości karcą świat pozorów, tandetnego blichtru, ludzkiej głupoty i hipokryzji. Świat, który niczym hordy dzikich barbarzyńców odzianych w szare garnitury próbuje wedrzeć się na teren cmentarza – tego ostatniego bastionu wolnej myśli, niczym nieskrępowanej refleksji zapominanego już prawa do nieprzejmowania się prędkością, z jaką kręci się nasza zadyszana Ziemia. W misji tej pomagają im goście i stali bywalcy cmentarza. Są to między innymi handlarz i wytwórca zniczy pan Ćwieczek, stara dewotka Walazkowa, wampir alkoholik Wincenty Murnałowski, mocno przechodzona prostytutka Madame Helikopter, Profesor Hieronim Baltazar Staroświecki oraz tytułowa Śmierć. Kpina i ironia z naszych narodowych wad i zwykłej ludzkiej małości wypełniają rozmowy grabarzy niczym trumna mogiłę. Dostaje się prawie wszystkim, nawet samemu Bogu. A za co jemu? Za wszystko.

W środku znajdziecie również nieco przydługą opowieść o Oblivokrach. Kim lub czym są rzeczone Oblivokry? Sami przeczytajcie i... strzeżcie się ich!

[Novae Res, 2013]

czytaj całość »

data dodania: 2014-02-14, autor: parilicium, komentarzy: 1

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku