Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Chleb rzucony umarłym

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,31 ; książkę oceniło 44 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): emkawu
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Najlepsza powieść o getcie warszawskim, jeden z najdonioślejszych głosów dzieci Holokaustu - tak o "Chlebie rzuconym umarłym" powiedział Henryk Grynberg. Napisana ćwierć wieku po wojnie książka Wojdowskiego nie jest tylko porażającym świadectwem czasów Zagłady i spełnieniem obowiązku pamięci, lecz także jedną z najwybitniejszych powieści polskich XX wieku.

Dzięki epickiemu rozmachowi i mistrzostwu formy autor zwycięsko wyszedł z niewyobrażalanie trudnego zadnia: ukazał panoramę losów mieszkańców getta warszawskiego od momentu jego utworzenia w 1940 roku aż po "wielką akcję" wywożenia Żydów z getta do Treblinki w roku 1942.

Świat za murami widziany jest oczami kilkunastoletniego żydowskiego chłopca, dorastającego wśród upodlonych ludzi. Codziennie doświadcza on zła, poddaje się mu i przeciwstawia, upada i zdobywa się na akty odwagi, walcząc o przetrwanie i ocalenie resztek człowieczeństwa.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2005]

czytaj całość »

data dodania: 2007-05-31, autor: poranna__rosa, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: cytat z książki

Nad miastem pochyla się i klęka chuda koza, dar gminy, a wszyscy sięgają z lamentem do jej hojnego cycka. Nad miastem pochyla się chuda koza, którą doją nędzarze, i z jej wymienia sika polewka gminna. Wielkie serce bogaczy w tej polewce rozgotowane, ochłap dla wszystkich, ochłap, którego smaku trzeba umieć się doszukać. Ci, którzy leżą na ulicy, już opchnąć tego nie mogą, nosem im cieknie. Rzygają tymi pomyjkami, potem drzemią cały dzień w zielonej kałuży i bredzą, odrętwieni, znużeni upałem, a ...

czytaj całość »

data dodania: 2008-07-03, autor: karolcia87, komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku