Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Podpalacz

 • Autor: Chmielarz Wojciech
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2012
 • Serie wydawnicze:
 • Cykle:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,70 ; książkę oceniło 233 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): zahara
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką.


W zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Przez chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Przez krótką chwilę.

Sprawę prowadzi komisarz Mortka, przenikliwy człowiek w prestiżowej komórce policji, która potrafi doszczętnie zrujnować życie osobiste. To z pozoru proste dochodzenie coraz bardziej się gmatwa i niepostrzeżenie zaczyna pogarszać i tak już trudne relacje komisarza z byłą żoną.

Czy Mortce uda się rozwiązać sprawę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii? Jaki cel ma podpalacz? Dlaczego wybiera akurat te, a nie inne domy? A może zależy mu na konkretnej osobie, a pozostałe podpalenia mają odwrócić uwagę? Czy aby wyegzekwować sprawiedliwość, komisarz naciągnie granice prawa?


"Chmielarz ukazuje współczesną Polskę na nieprzyjemnym obrazku: dorosły mężczyzna, wykonujący bardzo trudną pracę, nie jest w stanie wynająć samodzielnego mieszkania, inny wyładowuje swoje frustracje, pijąc i bijąc żonę, kolejny zrobi wszystko dla kariery… Bardzo to przykre, ale i bardzo prawdziwe. I w tej prawdziwości tkwi siła »Podpalacza«".

Ewa Wrona, portalkryminalny.pl


"Najlepszy polski kryminał, jaki czytałem w tym roku. A przecież to debiut niespełna trzydziestoletniego pisarza".

Piotr Kofta, "Wprost"


"Na uwagę zasługuje pokazanie siermiężności policyjnej codzienności i przestępczej aktywności oraz konieczność uświadomienia sobie, że prawo, by usankcjonować sprawiedliwość, musi czasami wejść w milczący sojusz z bezprawiem".

Bernadetta Darska

[Marginesy, 2018]

czytaj całość »

data dodania: 2018-01-14, autor: agnesines, komentarzy: 1

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: "Podpalacz" W. Chmielarz

Uwielbiam takie książki!! Wciąga i nie wypuszcza aż do chwili, gdy jej nie skończysz. Podpalacz to świetny kryminał - ciekawa historia z zaskakującym zakończeniem/rozwiązaniem zagadki. Akcja toczy się wartko, choć nie raz porusza "dodatkowe" kwestie i zmusza tym samym do refleksji. Z niecierpliwością wyglądam na drugi tom serii.

czytaj całość »

data dodania: 2013-08-17 22:25, autor: espinka, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Podpalacz (Chmielarz Wojciech)

Świetny kryminał. Czyta się szybko, bo nie można się od niego oderwać. Akcja toczy się w tempie, które lubię, bez zbędnego filozofowania oraz bez nieuzasadnionych opisów wielowarstwowego i rozległego podłoża socjologicznego, kulturowego czy psychologicznego (co w niektórych książkach sprawia, że chętnie przerzuca się kilka stron, aby wrócić do wątku podstawowego). Wątki z życia prywatnego Mortki i Kochana sprawiają, ze nie można jednoznacznie ocenić tych postaci, pokazują one panów komisarzy w o...

czytaj całość »

data dodania: 2014-03-26 08:37, autor: TifanisOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Mortka na tropie podpalacza

Podpalacz (4,0) Kryminał, debiut powieściowy Chmielarza z 2012 r. i zarazem pierwszy tom cyklu o komisarzu Mortce. Podpalono dom, jedna ofiara śmiertelna, druga w ciężkim stanie. Okazuje się, że w okolicy były wcześniej inne pożary, chociaż bez ofiar. Czy stoi za nimi ten sam sprawca? Policja rozpoczyna śledztwo. Główny bohater, choć zaledwie trzydziestoparoletni, to już dość sterany życiem komisarz-pracoholik po rozwodzie, a jego najbliższy współpracownik maltretuje żonę (bardzo podobny moty...

czytaj całość »

data dodania: 2017-10-02 23:17, autor: J, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku