Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Podpalacz

 • Autor: Chmielarz Wojciech
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2012
 • Serie wydawnicze:
 • Cykle:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,68 ; książkę oceniło 365 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): zahara
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Chłopiec z zapałkami

Na Warszawskim Ursynowie ktoś podpala domy. Za pierwszym razem gospodarze byli pewni, że to ich wina. Za drugim też nic wielkiego się nie stało. Za to za trzecim… Przy trzecim pożarze ginie człowiek, a jego żona trafia do szpitala z poważnymi poparzeniami. Trzeba wezwać policję. Podpalacz ma pecha – sprawę przydzielono komisarzowi Mortce, a ten jest wyjątkowo uparty. Na dodatek trafia na podobnie upartego strażaka. A że trafia swój na swego, wspólnie zaczynają dodawać dwa do dwóch. I wychodzi i...

czytaj całość »

data dodania: 2018-05-15, autor: RenKa76, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Pierwsza część cyklu z komisarzem Jakubem Mortką.


W zimową noc w willi na Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Przez chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek. Przez krótką chwilę.

Sprawę prowadzi komisarz Mortka, przenikliwy człowiek w prestiżowej komórce policji, która potrafi doszczętnie zrujnować życie osobiste. To z pozoru proste dochodzenie coraz bardziej się gmatwa i niepostrzeżenie zaczyna pogarszać i tak już trudne relacje komisarza z byłą żoną.

Czy Mortce uda się rozwiązać sprawę, zanim dojdzie do kolejnej tragedii? Jaki cel ma podpalacz? Dlaczego wybiera akurat te, a nie inne domy? A może zależy mu na konkretnej osobie, a pozostałe podpalenia mają odwrócić uwagę? Czy aby wyegzekwować sprawiedliwość, komisarz naciągnie granice prawa?


"Chmielarz ukazuje współczesną Polskę na nieprzyjemnym obrazku: dorosły mężczyzna, wykonujący bardzo trudną pracę, nie jest w stanie wynająć samodzielnego mieszkania, inny wyładowuje swoje frustracje, pijąc i bijąc żonę, kolejny zrobi wszystko dla kariery… Bardzo to przykre, ale i bardzo prawdziwe. I w tej prawdziwości tkwi siła »Podpalacza«".

Ewa Wrona, portalkryminalny.pl


"Najlepszy polski kryminał, jaki czytałem w tym roku. A przecież to debiut niespełna trzydziestoletniego pisarza".

Piotr Kofta, "Wprost"


"Na uwagę zasługuje pokazanie siermiężności policyjnej codzienności i przestępczej aktywności oraz konieczność uświadomienia sobie, że prawo, by usankcjonować sprawiedliwość, musi czasami wejść w milczący sojusz z bezprawiem".

Bernadetta Darska

[Marginesy, 2018]

czytaj całość »

data dodania: 2018-01-14, autor: agnesines, komentarzy: 1

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: "Podpalacz" W. Chmielarz

Uwielbiam takie książki!! Wciąga i nie wypuszcza aż do chwili, gdy jej nie skończysz. Podpalacz to świetny kryminał - ciekawa historia z zaskakującym zakończeniem/rozwiązaniem zagadki. Akcja toczy się wartko, choć nie raz porusza "dodatkowe" kwestie i zmusza tym samym do refleksji. Z niecierpliwością wyglądam na drugi tom serii.

czytaj całość »

data dodania: 2013-08-17 22:25, autor: espinka, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Podpalacz (Chmielarz Wojciech)

Świetny kryminał. Czyta się szybko, bo nie można się od niego oderwać. Akcja toczy się w tempie, które lubię, bez zbędnego filozofowania oraz bez nieuzasadnionych opisów wielowarstwowego i rozległego podłoża socjologicznego, kulturowego czy psychologicznego (co w niektórych książkach sprawia, że chętnie przerzuca się kilka stron, aby wrócić do wątku podstawowego). Wątki z życia prywatnego Mortki i Kochana sprawiają, ze nie można jednoznacznie ocenić tych postaci, pokazują one panów komisarzy w o...

czytaj całość »

data dodania: 2014-03-26 08:37, autor: Tifanis, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Mortka na tropie podpalacza

Podpalacz (4,0) Kryminał, debiut powieściowy Chmielarza z 2012 r. i zarazem pierwszy tom cyklu o komisarzu Mortce. Podpalono dom, jedna ofiara śmiertelna, druga w ciężkim stanie. Okazuje się, że w okolicy były wcześniej inne pożary, chociaż bez ofiar. Czy stoi za nimi ten sam sprawca? Policja rozpoczyna śledztwo. Główny bohater, choć zaledwie trzydziestoparoletni, to już dość sterany życiem komisarz-pracoholik po rozwodzie, a jego najbliższy współpracownik maltretuje żonę (bardzo podobny moty...

czytaj całość »

data dodania: 2017-10-02 23:17, autor: J, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Przyjemności ciąg dalszy

W czytatce o "Wampirze" Wojciecha Chmielarza czytanie jego powieści kryminalnych nazwałam czystą przyjemnością. Podtrzymuję to zdanie po lekturze trzech kolejnych książek autorstwa Chmielarza. Przeczytałam trzy pod rząd powieści z serii o komisarzu Mortce. W takiej kolejności: "Przejęcie", "Podpalacz", "Farma lalek". Okazało się oczywiście, że kolejność czytanie powinna być inna. Zgodnie z kolejnością powstawania, czyli: "Podpalacz", "Farma lalek", "Przejęcie". Jeżeli ktoś ma taką możliwość l...

czytaj całość »

data dodania: 2018-04-11 21:43, autor: Fiona54, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku