Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Ciszej proszę...: Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać

 • Autor: Cain Susan
 • Tytuł oryginalny: Quiet: The Power of Introverts in a World That Can`t Stop Talking
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Korpanty Jerzy
 • Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
 • Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
 • Forma: esej (szkic literacki) / zbiór esejów (szkiców)
 • Rok pierwszego wydania: 2012
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2012
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,90 ; książkę oceniło 62 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): Pawel_G
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: A jeśli nie chcemy sprzedawać noży?

Ta ponad czterystustronicowa rozprawa to interesujący przyczynek do różnicy między dwiema istotnymi cechami ludzkiego temperamentu, warunkującymi… właściwie wszystko: większy lub mniejszy krąg przyjaciół i znajomych, bardziej lub mniej udane związki, łatwiejszy lub trudniejszy przebieg kariery zawodowej. Nietrudno się połapać, że te wszystkie „bardziej”, „więcej”, „lepiej”, „łatwiej” przydarzają się osobom, które potrafią bez oporów gładko i obszernie wypowiadać się na każdy temat (choćby miały ...

czytaj całość »

data dodania: 2019-03-13, autor: dot59Opiekun BiblioNETki, komentarzy: 4

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Cicha rewolucja...

Co najmniej jedna trzecia spośród osób, które znamy, to introwertycy. To ci, którzy wolą słuchać niż mówić, czytać książki niż chodzić na przyjęcia. Są oni pomysłowi i twórczy, ale nie lubią się promować; wolą pracować samodzielnie niż w zespole. Choć często mówi się o takich osobach "ciche" i "spokojne", to właśnie introwertykom zawdzięczamy wiele z najwspanialszych dokonań – od słynnych "Słoneczników" van Gogha do pierwszego komputera osobistego.

Ta napisana z pasją, oparta na wynikach badań naukowych, pełna zapadających w pamięć fascynujących opowieści o rzeczywistych osobach książka pokazuje nam, jak bardzo nie docenia się introwertyków oraz ile na tym traci nasz rozgadany świat.

Korzystając z wyników najnowszych badań z dziedziny psychologii oraz neurobiologii, autorka ujawnia zadziwiające, mało znane dotąd różnice między ekstrawertykami a introwertykami.

Zapewne najbardziej inspirującym aspektem "Ciszej, proszę..." jest to, że Susan Cain prezentuje nam galerię introwertyków, którzy odnieśli sukces – od superinteligentnego, niezwykle dynamicznego prelegenta, który po wykładach odzyskuje siły w samotności, do osiągającego rekordowe wyniki sprzedaży akwizytora, który w spokoju swoich czterech ścian korzysta z mocy, jaką daje mu zadawanie pytań. Wreszcie autorka udziela nam mnóstwa bezcennych rad dotyczących m.in. tego, w jaki sposób lepiej i skuteczniej radzić sobie z różnicami w relacjach introwertyk/ekstrawertyk, jak wzmacniać poczucie własnej wartości w introwertycznym dziecku oraz czy i kiedy warto "udawać" ekstrawertyka.

Ta niezwykła książka na zawsze już zmieni nasz sposób postrzegania introwertyków oraz, co równie ważne, to, w jaki sposób introwertycy postrzegają samych siebie.


Susan Cain jest autorką licznych artykułów na temat introwersji i nieśmiałości, które ukazują się w "New York Timesie" i PsychologyToday.com. Uczy sztuki prowadzenia negocjacji w korporacjach, firmach prawniczych i szkołach wyższych; od siedmiu lat zajmuje się prawem korporacyjnym. Ukończyła z wyróżnieniem prawo w Princeton i Harvard University. Wraz z mężem i dwoma synami mieszka w dolinie rzeki Hudson.

[Wydawnictwo Laurum, 2012]

czytaj całość »

data dodania: 2012-12-23, autor: agnesines, komentarzy: 2

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Kwiecień 2014 cz.2

Ciszej proszę...: Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać (5) Trochę nie spodobała mi się „amerykańskość” tej książki i ciągłe porównania do sytuacji biznesowych – jak gdyby była to najważniejsza sfera ludzkiego życia. Trzeba jednak przyznać, że Susan Cain nieźle wywiązała się ze swego zadania, tworząc rzetelny i przekonujący obraz introwersji „w świecie, który nie może przestać gadać”. Na szczęście też Cain nie jest żadną dogmatyczką i w swojej książce przede wszystkim stara ...

czytaj całość »

data dodania: 2014-05-09 21:37, autor: Pok, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku