Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Gabinet gadów

 • Autor: Snicket Lemony (właśc. Handler Daniel)
 • Tytuł oryginalny: A Series Of Unfortunate Events: The Reptile Room
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Kozak Jolanta
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: dziecięca, młodzieżowa
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 1999
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2002
 • Cykle:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,55 ; książkę oceniło 878 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): aniared
 • Uwagi i dodatkowe informacje:

  Ilustracje: Helquist Brett

 • Linki:
  • brak
 • Tagi:
  brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: "Gabinet gadów"

"Gabinet gadów" to druga książka cyklu "Seria Niefortunnych Zdarzeń". W pierwszej części - "Przykry początek" - poznaliśmy rodzeństwo Baudelaire, którego rodzice zginęli w tragicznych okolicznościach. Wioletka, Klaus oraz najmłodsze Słoneczko zostali oddani pod opiekę dalekiego krewnego, hrabiego Olafa. A hrabia Olaf... mówiąc delikatnie, nie należy do przyjemnego typu krewnych, nie jest, innymi słowy, osobą, z którą chce się przebywać. Po średnio wesołych wydarzeniach z hrabią Olafem związanych...

czytaj całość »

data dodania: 2009-02-16, autor: boopoland, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: "Gabinet gadów"

Wioletka, Klaus i Słoneczko trafiają pod opiekę do wujcia Monty'ego, który chce jak najlepiej dla sierot Baudelaire. Jego celem jest ochronienie dzieci przed hrabią Olafem. Niestety - wujcio zostaje nabrany przez tego łotra. Wioletka, Klaus i Słoneczko znów przeżywają zasadzki hrabiego Olafa, który się nie poddaje i nadal chce zagarnąć majątek państwa Baudelaire'ów. Tym razem przebiera się on za pomocnika wujcia Monty'ego, Stefana. Jest strasznym człowiekiem, ponieważ: prześladuje sieroty, ma na...

czytaj całość »

data dodania: 2005-12-03, autor: zuza z., komentarzy: 1

Tytuł tekstu: "Gabinet gadów"

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Pierwsza część "Serii Niefortunnych Zdarzeń" nie zachwyciła mnie. Uważam, że była za bardzo smutna i nieprzyciągająca uwagi. Jednak kiedy przyjaciel polecił mi drugą część serii, pomyślałam, że właściwie nie zaszkodzi spróbować. A może przyciągnęła mnie okładka...? Książka opowiada o nieszczęśliwym rodzeństwie, które trafia do drugiego z kolei opiekuna po utracie rodziców. Dzieci mają nadzieję, że następny opiekun okaże się lepszy niż popszedni - hrabia Olaf, który za wszelką cenę chciał u...

czytaj całość »

data dodania: 2005-09-05, autor: bibliofil_julia, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Druga część "Serii Niefortunnych Zdarzeń"

Książka opowiada o rodzeństwie, które spotyka wielki pech. Po pierwsze, umarli im rodzice. Po drugie, zły hrabia dobiera się do ich majątku. Potem jest tylko gorzej. Chociaż na początku przeżywają wesołe przygody, to o niczym nie świadczy. Książka bardzo fajna.

czytaj całość »

data dodania: 2004-12-12, autor: Ziutkazz, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

List Autora do czytelników

Drogi Czytelniku,

Jeśli sięgnąłeś po tę książkę, aby poczytać sobie coś łatwego i wesołego, to obawiam się, że wybrałeś jak najgorzej. Z początku, gdy rodzeństwo Beaudelaire obraca się w towarzystwie interesujących gadów i roztargnionego wuja, historia ta może ci się wydać wesoła, ale nie daj się nabrać.

Jeżeli wiesz już cokolwiek o pechowych sierotach Beaudelaire, nie będziesz miał wątpliwości, że nawet miłe zdarzenia prowadzą w ich życiu do zguby.

Mówiąc konkretnie, w książce, którą w tej chwili trzymasz w ręku, dzieci będą musiały znieść: wypadek samochodowy, straszny smród, jadowitą żmiję, długi nóż, ciężką, mosiężną lampę biblioteczną, oraz ponowne pojawienie się osoby, której miały nadzieję nigdy więcej nie oglądać.

Moim przykrym obowiązkiem jest spisanie tragicznych przypadków rodzeństwa Beaudelaire, ale Tobie, Czytelniku, nic nie przeszkadza odłożyć tę książkę i poczytać sobie raczej coś wesołego, o ile wolisz wesołe lektury.

Z poważaniem
Lemony Snicket

[Egmont, 2002]

czytaj całość »

data dodania: 2004-10-31, autor: Pablo, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: Niezbyt zachwycające

Książka opowiada o dalszych losach rodzeństwa Baudelaire. Pierwszej części nie czytałam, oglądałam tylko film, tak że wiedziałam, o co chodzi. No, cóż, jak by to powiedzieć - powieść mnie pod żadnym względem nie zachwyciła. Po pierwsze, język jest prosty i dziecinny, fabuła banalna, a autor cały czas zaznacza, jakie tragiczne i smutne są losy bohaterów. Problemy są wydumane, dzieci ciągle trafiają do hrabiego Olafa, jak by nie mogła go po prostu złapać ręka sprawiedliwości. Może niektórzy naz...

czytaj całość »

data dodania: 2008-03-15, autor: aga108, komentarzy: 1

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku