Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Ostatni dobry człowiek

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,49 ; książkę oceniło 132 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): ilia
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Połączenie thrillera z mistycyzmem sprawdza się naprawdę dobrze

Recenzent: malynosorozec „– Ludzie wybrali sobie niewłaściwych bogów. – Jakich bogów? – Samych siebie”[1]. Powieść „Ostatni dobry człowiek”, którą wydawca określa jako thriller filozoficzny, ma zarówno dynamikę, jak i barwne postaci; trzyma także w napięciu i zadaje ważne pytania. Jeśli tylko trafi w gusta czytającego, ma ogromne szanse zapewnić mu niezapomniane wrażenia. Wszystko zaczyna się od stwierdzenia, że Bóg przekazał Mojżeszowi, iż w każdym pokoleniu będzie na świecie trz...

czytaj całość »

data dodania: 2017-02-28, autor: PolecaneOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Rewelacja!

Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera! Bardzo ciekawy temat, myślę, że niespotykany w literaturze. Na całym świecie giną dobrzy ludzie. Wg biblijnych przekazów, jest ich 36. 34 już zginęło, zostało dwóch. Na plecach każdego ze zmarłych jest tajemniczy znak. Intrygującą zagadkę chce rozwiązać policjant z Wenecji. Zbiera materiały. Nawiązuje kontakt z duńskim kolegą po fachu. Ten trafia na kobietę-naukowca, która odkrywa system, wg jakiego giną ludzie. Kto zginie następny? Czy uda im się za...

czytaj całość »

data dodania: 2012-01-23, autor: Artola, komentarzy: 9

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Naładowany akcją thriller filozoficzny.


„To przełomowy thriller: pasjonująca intryga przepojona mistycyzmem, nowatorski pomysł poszukiwania dobrych, a nie złych ludzi, mądra refleksja nad pojęciem dobra i jego miejsca we współczesnym świecie, matematyczna logika i rozbudowane, głębokie i zadziwiające postaci”.

„L’Indépendent”


Bóg powiedział Mojżeszowi, że na świecie zawsze będzie trzydziestu sześciu sprawiedliwych. To oni będą nas wszystkich chronić. Bez nich ludzkość zginęłaby. Oni jednak nie wiedzą, że zostali wybrani.

W różnych częściach świata śmiercią nagłą i niewytłumaczalną giną mężczyźni i kobiety. Na ich ciałach widnieje tajemniczy znak.

Duński negocjator policyjny Niels Bentzon, wrażliwy humanista załamujący się po każdym niepowodzeniu, i Hannah Lund, wybitna astrofizyczka zmagająca się z depresją, rozpoczynają szaleńczy wyścig z czasem, by ocalić ostatnich sprawiedliwych. Ale wcześniej muszą ich znaleźć.

Bo kto to jest dobry człowiek?


„Kazinski zanurza nas we wszechświat metafizyki i religii. Porusza fundamentalne kwestie tożsamości, dobra, zła i śmierci. A to wszystko wplecione w błyskotliwą intrygę wokół postaci pełnych głębi, dalekich od schematów. Książka tętni życiem i jest świetnie skonstruowana”.

„Danish Library Review”


A.J. Kazinski to pseudonim dwóch duńskich pisarzy: Jacoba Weinreicha i Andersa Rønnowa Klarlunda. Międzynarodową popularność zdobyli pierwszym thrillerem „Ostatni dobry człowiek” wydanym w 20 krajach. Powieść była bestsellerem numer 1. duńskich list (przed Camillą Läckberg!), laureatką nagrody Duńskiej Akademii Kryminału dla najlepszego debiutu i prestiżowej francuskiej nagrody Prix Relay. Zachęceni sukcesem autorzy napisali dwa kolejne thrillery z Nielsem Bentzonem.

[Amber, 2016]

czytaj całość »

data dodania: 2017-03-03, autor: sowaOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Czytatka-remanentka (X 13)

Podsumowanie październikowych lektur nierecenzyjnych zaczynam od tych, co wypadły dobrze lub przynajmniej nienajgorzej. Wojna książek: Biblioteka i historia literatury (5,5) Czytanie o czytelnikach, książkach i bibliotekach pojawiających się na kartach dzieł literackich już samo przez się jest przyjemnością, a może być też i odkrywczą podróżą, pozwalającą dostrzec nowe atrakcje dobrze znanych rejonów – bo czy na przykład pamiętamy, co czytywali bohaterowie „Lalki”, „Nocy i dni”, „Pana Tadeus...

czytaj całość »

data dodania: 2013-10-31 19:33, autor: dot59Opiekun BiblioNETki, komentarzy: 5

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku