Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Szafa

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,49 ; książkę oceniło 695 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): k_ret
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Wstęp do "Bębenków"

"Szafa" to zbiór trzech krótkich opowiadań - "Szafa", "Numery' i "Deus Ex'. Można potraktować ją jako ciekawy wstęp do "Bębenków", gdyż już tu łączą się rozważania metafizyczne i autobiograficzne, które w późniejszych opowiadaniach będą trzonem fabuły.

czytaj całość »

data dodania: 2005-06-18, autor: wojtekzk, komentarzy: 1

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Kraina niepokojącej wyobraźni.

Pełne magii i poezji opowiadania Olgi Tokarczuk przenoszą nas w niezwykłe światy, gdzie fantazja sąsiaduje z mitami, a przedmioty mają własne prawa.


Olga Tokarczuk - powieściopisarka i eseistka. Uhonorowana wieloma nagrodami, m.in. nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, nagrodą Fundacji im. Kościelskich (1997) oraz kilkoma nominacjami do literackiej Nagrody Nike, trzykrotna laureatka Nagrody Czytelników Nike.

Debiutowała powieścią "Podróż ludzi Księgi" (1993). Następne książki to: "E.E." (1995), "Prawiek i inne czasy" (1996), "Dom dzienny, dom nocny" (1998), zbiory opowiadan "Szafa" (1997), "Gra na wielu bębenkach" (2001), esej "Lalka i perła" (2001) oraz powieść "Ostatnie historie" (2004).

[Wydawnictwo Literackie, 2005]

czytaj całość »

data dodania: 2007-03-13, autor: malomowna, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Co siedzi w tej szafie

Szafa (4,0) "Szafa" to wydany w 1997 roku zbiorek trzech opowiadań Olgi Tokarczuk, która, zachwyciwszy mnie niegdyś "Prawiekiem...", skłoniła do uzwględnienia w planach czytelniczych całej swej twórczości. Jak dotąd jednak inne opowieści nie były w stanie dorównać tej pierwszej, najlepszej. Owszem, ładnie pisać to ona potrafi, myślałem za każdym razem, ale chciałoby się czegoś więcej. Podobnie było też i tutaj. Zawartość zbioru to: "Szafa", "Numery" i "Deus ex". O ile środkowe opowiadanie ...

czytaj całość »

data dodania: 2017-02-02 01:44, autor: J, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: Efekciarstwo sprytnej układanki

Czytając kilka książek tej pisarki miałam wrażenie, że już gdzieś to było. Akurat nie to konkretnie, nie taka proza, którą napisała Tokarczuk, ale twórczość innych autorów. Dopiero wywiady z Tokarczuk utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Tokarczuk umiejętnie wykorzystuje wiedzę i zdobycze narracji tworząc materię, która zachwyca zwłaszcza tych, dla których jej twórczość to absolutne nowatorstwo, bo nie mają przecież odniesienia do rzeczy im nieznanych. A takie przecież były i lepsze, i piękniejsz...

czytaj całość »

data dodania: 2006-09-08, autor: alicja33, komentarzy: 4

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku