Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Piętnastoletni kapitan

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,51 ; książkę oceniło 674 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): k_ret
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Świat, którego już nie ma

W tramwaju uśmiechano się. Z pobłażaniem jakby. No bo taka duża, a czyta książki z obrazkami... Przestawałam zatem patrzeć na współpasażerów i przenosiłam się w tajemniczy wiek XIX. I zamiast trząść się na nierównych szczecińskich torowiskach, bujałam się na wzburzonych falach Oceanu Spokojnego, podróżowałam pieszo przez podejrzaną Amerykę Południową, a nawet spadałam z wodospadu. To wszystko przeżyłam dzięki geniuszowi Dicka Sanda, nastolatka, który na środku oceanu staje przed wyzwaniem dop...

czytaj całość »

data dodania: 2008-12-22, autor: martamatylda, komentarzy: 5

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić...


Piętnastolatek Dick Sand w dramatycznych okolicznościach obejmuje dowodzenie na brygu „Pilgrim”. Podczas pełnej przygód podróży przez najdziksze obszary ziemskiego globu młody marynarz musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom. Od przemyślności, odwagi i zręczności chłopca zależy ocalenie jego przyjaciół.

Juliusz Verne (1828-1905) – francuski pisarz, twórca powieści podróżniczych i fantastycznonaukowych. Do najbardziej znanych należą: „20 000 mil podmorskiej żeglugi”, „Pięć tygodni w balonie”, „Dzieci kapitana Granta” i „W 80 dni dookoła świata”.

[Wydawnictwo Zielona Sowa, 2007]

czytaj całość »

data dodania: 2007-06-02, autor: margot., komentarzy: 1

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku