Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Dzieci Pana Astronoma

 • Autor: Chotomska Wanda
 • Język oryginalny: polski
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: dziecięca, młodzieżowa
 • Rok pierwszego wydania: 1971
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 3,74 ; książkę oceniło 186 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): bogna
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Jeżeli ktoś nie lubi astronomii...

Książka „Dzieci Pana Astronoma” to astronomiczna wiedza i fantazja w jednym. Kiedy doświadczony astronom zostaje ojcem, ma kłopot - nie wie, jak nazwać dzieci, ponieważ twierdzi, że wszystkie imiona są nieładne. Ale astronom, o którym mowa, ma górę „astronomicznych” pomysłów. (Na szczęście nie nazwał dzieci Wenus i Mars). Jednak fantazja autorki podpowiedziała ojcu–astronomowi, żeby nazwał je: Teleskopek i Teleskopka. Astronom postąpił zgodnie z poleceniami fantazji autorki. Tytułowe dzie...

czytaj całość »

data dodania: 2006-01-28, autor: Krzyś K., komentarzy: 1

Tytuł tekstu: O Kosmosie na wesoło

Niesamowita książka, z której przedszkolaki lub uczniowie pierwszych klas podstawówki mogą dowiedzieć się, kim był Kopernik, czym się różnią planety od gwiazd, co to jest Słońce i skąd się wzięły gwiazdozbiory. I to wszystko napisane pięknym wierszem. Dorosły czytając tę książkę dzieciom też się nie znuży. Zwłaszcza gdy zaczną one zadawać pytania... ;)

czytaj całość »

data dodania: 2004-08-02, autor: zielkowiak, komentarzy: 2

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Czy wiecie, jak zbudowany jest Kosmos? Nie? Ja też nie wiedziałam, ale dowiedziałam się od Teleskopki i Teleskopka, dzieci pana Astronoma – co to jest Układ Słoneczny i gwiazdozbiory, dlaczego planety krążą dookoła Słońca, czy planety mają księżyce?
Dzieci nauczyły się tego od swojego taty, uczyły się, bawiąc. Napisały list do Słońca i odwiedziły dziwny ogród zoologiczny, w którym mieszkają znaki zodiaku. Teleskopka i Teleskopek przekazali swoją wiedzę mnie, a ja przekazuję ją Wam. I mam nadzieję, że przy czytaniu też będziecie się bawić. Ponieważ wszystko, czego się dowiedziałam, zrymowałam, żeby łatwiej było zapamiętać.

Wasza – Wanda Chotomska


Wanda Chotomska. Poetka, dziennikarka, autorka wielu książek dla dzieci, audycji radiowych i telewizyjnych, scenariuszy filmów krótkometrażowych i sztuk teatralnych. Laureatka wielu konkursów literackich, pomysłodawczyni Orderu Uśmiechu.

Otrzymała nagrodę ZAIKS-u za twórczość dla dzieci, a w 2003 roku Nagrodę Prezydenta RP Sztuka Młodym. Jej książka „Drzewo z czerwonym żaglem” została wpisana na Listę Honorową IBBY. W roku 2003 otrzymała medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości.

[Literatura, 2014]

czytaj całość »

data dodania: 2014-11-25, autor: margines, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Poczytajki dla dzieci

(Czytatka zdradza co nieco.) Zacznę od pozycji Marii Konopnickiej "Na jagody". 2! "Dzieci pana astronoma" Wandy Chotomskiej - ładnie wydane (SARA), ale za treść postawiłam 3. "Kochane Słoneczko, co świecisz na niebie - list czerwoną kredką piszemy do Ciebie. Słoneczko-lampeczko, kochamy​ Cię za to, że nas bardzo ładnie opalasz przez lato. Słoneczko-piecyku, bardzo Cię prosimy: ogrzewaj nas mocniej również w czasie zimy. Nie żałuj nam ciepła, nie żałuj promieni,...

czytaj całość »

data dodania: 2013-11-21 22:14, autor: Pingwinek, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku