Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Non stop

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,90 ; książkę oceniło 431 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): mandor
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Plemię Roya Complaina, jak robak wygryzający sobie drogę przez jabłko, od lat wędruje labiryntem stworzonym przez mitycznych Gigantów, walcząc z ekspansywną roślinnością. Complain ma jednak tego dość. Wybatożony za to, że utracił cenną dla plemienia kobietę, przyłącza się do wyprawy chytrego i ciekawskiego jak sroka kapłana, któremu marzy się władza nad światem...

"Non stop" to przerażająca, a zarazem dowcipna opowieść o zagubionym plemieniu, które utkwiło w pułapce statku kosmicznego zasiedlonego przez inteligentne szczury, posługujące się telepatią ćmy i podszywających się pod ludzi Obcych.


"Fascynująca lektura od początku do końca, kiedy odkrywasz, o co w tym wszystkim chodzi, i zaczynasz czytać ponownie".
"Observer"


Brian Wilson Aldiss, znakomity angielski pisarz SF, urodził się w 1925 roku w hrabstwie Norfolk. W latach 1943-1947 służył w armii brytyjskiej na Dalekim Wschodzie. Po powrocie do kraju pracował jako księgarz w Oksfordzie, gdzie powstała jego pierwsza książka. Był redaktorem literackim "Oxford Mail", pisał recenzje filmowe i poezję. Sławę jednak przyniosła mu pierwsza powieść SF, "Non stop", natychmiast zaliczona do klasyki gatunku i nagrodzona Hugo Award, a ugruntowała nowatorska w formie "Cieplarnia" (Rebis 1998) oraz trylogia o Helikonii.

[Dom Wydawniczy Rebis, 2002]

czytaj całość »

data dodania: 2006-10-06, autor: NiKiFoR, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Najważniejsze

A Kobieta z wydm Cieplarnia Non stop Miasteczko Winesburg: Obrazki z życia w stanie Ohio Fundacja (cały cykl) Opowieść podręcznej Pępowina B Chwast Dzien​niki z klasztoru w Padwie Listy z Bangkoku 451º Fahrenheita Dziwne losy Jane Eyre Wichrowe Wzgórza Ojciec i syn: Powieść z czasów Mieszka I (w zasadzie cały cykl) C Dżuma Auto da fé Z zimną krwią Gra Endera Mówca umarłych D Bóg urojony Noce i dnie Dawid Copperfield Zakonnica Bracia Karamazow Zbrodnia i k...

czytaj całość »

data dodania: 2010-08-07 17:29, autor: nutinka, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: "Non stop"

Klasyka gatunku science fiction. Akcja toczy się na statku kosmicznym, który zamieszkują zmutowani potomkowie pierwotnych pasażerów i załogi oraz zmutowane gatunki zwierząt. Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu Bardzo dobrze napisana, czyta się jak najlepszy kryminał. Bardzo polecam.

czytaj całość »

data dodania: 2004-07-09, autor: bycho, komentarzy: 4

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku