Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Babcia na jabłoni

 • Autor: Lobe Mira (właśc. Rosenthal Hilde Mirjam)
 • Tytuł oryginalny: Die Omama im Apfelbaum
 • Język oryginalny: niemiecki
 • Tłumacz: Kurecka Maria
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: dziecięca, młodzieżowa
 • Rok pierwszego wydania: 1965
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 1968
 • Serie wydawnicze:
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,89 ; książkę oceniło 277 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): Mała Mi
 • Uwagi i dodatkowe informacje:

  Ilustracje: Pokora Mirosław

 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Instrukcja poszukiwania babci

Instytucja polskiej babci jest świetnie znana, po wielokroć opisana i mniej lub bardziej szanowana. Jakkolwiek jej wartość nie jest jednakowa dla całego kraju i każdego podwórka, pozostaje niezastąpiona. Ale co zrobić, jeśli się babci nie ma? Trzeba ją sobie zrobić… Receptę daje nam Mira Lobe, austriacka pisarka, w książce pt. „Babcia na jabłoni”. Do wykonania babci potrzebujemy zaledwie kilku składników: sporego oczytania w literaturze podróżniczej (skądś trzeba wziąć pomysły łapania tygrysó...

czytaj całość »

data dodania: 2016-02-06, autor: sapere, komentarzy: 2

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Mirosław Pokora ur. 1933 roku w Warszawie, znakomity grafik i ilustrator. Jego charakterystyczne, koronkowe esy floresy, jamniczki i pulchne panie na szpilkach kojarzą się pokoleniu dzisiejszych rodziców z ich dzieciństwem.


Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie?... Cóż, może jest trochę zwariowana, ale za to mądra i dowcipna.

Pełna wdzięku opowieść o chłopcu i bardzo nietypowej babci.

"Wszystkie dzieci na całej ulicy miały babcię. Niektóre nawet dwie. Tylko Andi nie miał babci - i bardzo się z tego powodu martwił".


Mira Lobe (1913-1995), nazywana austriacką Astrid Lindgren, napisała blisko sto książek dla dzieci i młodzieży. Jej twórczość pełna humoru i fantazji jest znana nieomal na całym świecie.

"Babcia na jabłoni" została wpisana na "Złotą listę" książek polecanych przez Fundację ABCXXI patronującą akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

[Dwie Siostry, 2007]

czytaj całość »

data dodania: 2011-09-19, autor: gosiaw, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Lektury 2019r.

Poprzednie: Lektury 2018r. Następne: tbd STYCZEŃ 2019 (ΣR=Σm=2311s;𝔼m=2311) 1. Musimy porozmawiać o Kevinie 6.0 Druga powtórka, a przemyślenia świeże: Kevin wciąż intryguje (424s) 2. Lemingi 2.0: Schodzimy do podziemia 5.0 Nie dość, że za PO nie udało się odsunąć PISu od władzy, to jeszcze teraz do niej doszedł i w kraju zapanowało mentalne Podkarpacie - jak żyć, pani Premiero (była)?? Demokracja została odrzucona w wyborach, zakazano starbunia, wegestołówkę zamieniono na bar mleczny...

czytaj całość »

data dodania: 2019-01-06 23:13, autor: LouriOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 2

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: cytat z książki

- E, co tam - nie wolno! (...) I jedząc z wielkim mlaskaniem i siorbaniem ów chłodnik, wyrecytowała: Czego się dzieciom zabrania: przy piciu siorbania, przy jedzeniu mlaskania, min przeróżnych strojenia, drapania i gryzienia, z kapiszonów głośnego strzelania, bójek i wszelkiego kuksania, talerzy wylizywania, języka pokazywania najsurowiej się zabrania! A komu to odpowiada, niech spokojnie w kątku siada jako ciche, grzeczne cielę. Ale mnie te zakazy z żadnej nie nęcą strony! Koni...

czytaj całość »

data dodania: 2007-11-04, autor: librarian, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: -

Książkę pt. "Babcia na jabłoni" czytałam, gdy byłam mała, i zachwycił mnie jej urok. Opowiada o dziecku, które pragnęło mieć babcię. Wyobrażało sobie dwie zupełnie niepodobne do siebie babcie i przeżywało z nimi masę fantastycznych przygód. Polecam wam tę książkę! Była wspaniała!

czytaj całość »

data dodania: 2005-03-01, autor: Zazdroska, komentarzy: 2

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku