Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Łowcy Diuny

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,37 ; książkę oceniło 101 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): metal_man
  • Linki:
    • brak
  • Tagi:
    brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Brak elementów do wyświetlenia.

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Pierwsza część dwutomowego zakończenia "Kronik Diuny" F. Herberta.


Brian Herbert (ur. 1947) to najstarszy syn Franka Herberta, pisarz znany głównie jako kontynuator "Kronik Diuny". Z jego powieści polski czytelnik zna "Ród Atrydów", "Ród Harkonnenów" i "Ród Korrinów" (wraz z Kevinem J. Andersonem). Jest też autorem biografii Franka Herberta "Dreamer of Dune".

Kevin J. Anderson (ur. 1962) zasłynął powieściami osadzonymi w świecie "Gwiezdnych wojen" i cyklem "Z archiwum X". Jego "Budowniczowie nieskończoności" (wraz z Dougiem Beasonem) byli w roku 1993 nominowani do nagrody Nebula.

Obaj autorzy kontynuują sagę Franka Herberta o Diunie. Napisali trylogie "Preludium do Diuny" i "Legendy Diuny" oraz dwutomowe zakończenie oryginalnego cyklu: "Łowcy Diuny" i "Czerwie Diuny".


"Frank Herbert byłby z pewnością zachwycony i dumny z tej kontynuacji swojej wizji".
Dean Koontz


Dom Wydawniczy Rebis jest wydawcą oryginalnego cyklu "Kroniki Diuny" Franka Herberta, na który składają się powieści: "Diuna", "Mesjasz Diuny", "Dzieci Diuny", "Bóg Imperator Diuny", "Heretycy Diuny" i "Kapitularz Diuny".

Wydaną przez Dom Wydawniczy Rebis trylogię "Legendy Diuny" Briana Herberta i Kevina J. Andersona tworzą powieści: "Dżihad Butleriański", "Krucjata przeciw maszynom" i "Bitwa pod Corrinem".

Ukazujące się obecnie powieści "Łowcy Diuny" i "Czerwie Diuny" autorstwa Briana Herberta i Kevina J. Andersona to dwutomowe zwieńczenie legendarnych "Kronik Diuny" Franka Herberta".

[Rebis, 2010]

czytaj całość »

data dodania: 2010-05-17, autor: metal_man, komentarzy: 2

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Tłumaczenia serii

Nie potrafię zrozumieć dlaczego wydawcy nie dbają o to, aby serie miały spójne tłumaczenia. Po prostu jest to poza moją umiejętnością pojmowania. Czy naprawdę tak trudno jest utrzymać w serii książek taką samą terminologię? Przecież można: a) zalecić tłumaczowi (korektorowi lub komuś jeszcze innemu) przeczytanie poprzednich części w tłumaczeniu oczywiście (dla krótkich serii) b) wysłać "szczotkę" do miłośnika serii obiecując normalną książkę po wydaniu w zamian za wskazanie błędów (skoro jest ...

czytaj całość »

data dodania: 2013-04-09 15:08, autor: seremity, komentarzy: 1

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku