Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Blondynka na safari

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,48 ; książkę oceniło 106 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): zakmour
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Jak jest na safari

Dlaczego flaming jest różowy? Skąd Masajowie mają krowy? Albo ile wody może zmagazynować w pniu baobab? Czy zebra jest czarna w białe paski, czy biała w czarne? Beata Pawlikowska wybrała najciekawsze zwyczaje ludzi i zwierząt żyjących w Kenii, Tanzanii i RPA, opisała także wiele ciekawych roślin. Opisy i piękne zdjęcia pomagają "przenieść się" na safari i niemalże odczuć na sobie palące afrykańskie słońce. Książka jest idealna nie tylko dla osób, które będą mogły zobaczyć Afrykę na własne o...

czytaj całość »

data dodania: 2010-06-18, autor: Słonko_512, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Informacje praktyczne: pogoda i klimat, fotografowanie, zakupy, słownik języków suahili i afrikaans, obozowiska i hotele.
Zdrowie: szczepienia, skaleczenia, ukąszenia, żółta febra, ameba, malaria i inne zagrożenia, o których trzeba wiedzieć;
Bezpieczeństwo: bagaż podręczny, dokumenty i inne ważne rzeczy.
Ekwipunek: ubranie, sprzęt podróżny, fotograficzny i filmowy, apteczka i inne niezbędne wyposażenie.

Parki Narodowe: Amboseli, Arusha, Manyara, Serengeti, Tsavo i inne miejsca, które warto zobaczyć.
Życie codzienne: suahili – język i styl życia, kanga i kikoy, piłka nożna, kuchnia, targowanie się i inne przydatne informacje.
Ludzie: Buszmeni Hadzabe, Masajowie i inne plemiona.
Zwierzęta: antylopy, bąkojady, kameleony, słonie, żyrafy i inne.
Rośliny: kwiaty, baobaby, drzewa neem i inne okazy flory.
Ciekawostki: dlaczego słoń ma zielonego penisa, jak atakuje czarna mamba, i po co żyrafie rogi oraz wiele innych fascynujących informacji. Więcej www.beatapawlikowska.com.


Zainspirowana fantastycznymi historiami o safari Beata Pawlikowska wyrusza na poznanie afrykańskiej sawanny. Przewodnik "Blondynka na safari" pełen jest opowieści i spostrzeżeń Autorki z safari w RPA, Tanzanii i Kenii. Znajduje się w nim mnóstwo praktycznych rad i wskazówek, jak zorganizować własne safari. Dowiesz się, gdzie najlepiej pojechać, co ze sobą zabrać, czego się spodziewać i jakich cen oczekiwać. Znajdziesz wskazówki, jak się targować, jak zachowywać podczas safari i czego wystrzegać. Poznasz najciekawsze parki narodowe i inne ważne, warte odwiedzenia miejsca w Afryce. Poczujesz, na czym polega codzienne życie Afrykańczyków, ich mierzenie czasu, język i styl życia. Zdobędziesz cenne rady, jak zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich rzeczy, jakich problemów ze zdrowiem możesz się spodziewać i co wtedy robić.


"Są rzeczy, jakich nie znalazłam w żadnym przewodniku. Dlatego postanowiłam napisać własny i zamieścić w nim wyłącznie to, co jest ciekawe, fascynujące i porusza wyobraźnię. Chciałam pokazać w nim taki świat, jaki ja widzę podczas podróżowania. Pełen przygód, zaskakujących odkryć i niezapomnianych emocji. I takich podróży wam życzę".

Beata Pawlikowska

[G+J Gruner+Jahr Polska, 2010]

czytaj całość »

data dodania: 2013-06-13, autor: alicja225, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: "Blondynka" Beaty Pawlikowskiej

(Czytatka zdradza co nieco.) Czytatkę zamierzam uzupełniać w miarę czytania kolejnych "Blondynek". A na dzień dzisiejszy... "Blondynka w Meksyku" - 4+. Moja pierwsza - i jedyna, którą posiadam na własność (na fali fascynacji Meksykiem... wręcz ją przeniosłam z czytatki "O Meksyku ^^", bo chcę wszystkie "Blondynki" razem). Fajna książka, aczkolwiek pozostawia niedosyt. Cytaty (z owej czytatki): "Meksykańskie świty pachną kolendrą i pomarańczami." -> Wyobraźnia pracuje ;) "Podniosł...

czytaj całość »

data dodania: 2018-08-21 00:06, autor: Pingwinek, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku