Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Następne 100 lat: Prognoza na XXI wiek

 • Autor: Friedman George
 • Tytuł oryginalny: The next 100 years: A forecast for the 21st Century
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Antosiewicz Maciej
 • Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
 • Gatunek: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
 • Rok pierwszego wydania: 2008
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 4,09 ; książkę oceniło 70 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): bonsi
 • Linki:
  • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Wizja przyszłości

George Friedman zajmuje się głównie ustalaniem prognoz geopolitycznych (przewidywanie przyszłości w oparciu o tendencje historyczne i ukształtowanie geograficzne). Obecnie ma na swoim koncie już pięć książek z tego zakresu oraz mnóstwo artykułów dotyczących wywiadu, bezpieczeństwa narodowego i wojny informatycznej. W napisanej w 2008 roku książce "Następne 100 lat" próbuje ustalić, jak zacznie się zmieniać obowiązujący porządek – które kraje staną się mocarstwami, a które upadną. Treść dotycz...

czytaj całość »

data dodania: 2011-07-16, autor: Pok, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

"Łącząc w niezwykły sposób chłodny realizm ze śmiałymi przepowiedniami, Friedman proponuje nam wycieczkę po nadchodzącym stuleciu. Zapewnia, iż Stany Zjednoczone dysponują tak przytłaczającą potęgą, że zlikwidują zagrożenie ze strony islamskich terrorystów, pokonają w pierwszych dwóch dekadach odradzającą się Rosję i w końcu zdobędą kontrolę nad systemem kosmicznych baz rakietowych, które nazywa gwiazdami bojowymi. [...] Niezależnie od tego, czy wizje z kryształowej kuli Friedmana naprawdę się ziszczą, z pewnością dostarczą wspaniałej rozrywki".
"Publisher's Weekly", 15 grudnia 2008

"To znakomita książka i zafascynuje wielu czytelników".
"Booklist", Mary Whaley, 1 stycznia 2009

"Odradzająca się Rosja będzie próbowała odtworzyć strefę buforową w Europie Wschodniej i na Kaukazie, ale kurcząca się liczba ludności i uzależnienie od surowców w sferze gospodarczej przesądzą o porażce i upadku rosyjskiego imperium. Japonia, Turcja i Polska wypełnią próżnię. [...] Niewielu czytelników potraktuje wszystkie te przepowiednie poważnie, ale większość zgodzi się, że autor przeprowadza logiczny wywód, oparty na szerokiej znajomości geopolityki, i potrafi go ciekawie przedstawić".
"Kirkus", 15 grudnia 2008

"Duże zapotrzebowanie na ekspertyzy Friedmana nie wydaje się dziwne, jeśli wziąć pod uwagę jego znaczące sukcesy. Przewidział, na przykład, odrodzenie rosyjskich aspiracji mocarstwowych, podczas gdy reszta świata nadal postrzegała Rosję jako młodą demokrację i odpowiedzialnego członka społeczności międzynarodowej. [...] W swojej pracy autor przyjmuje podstawowe założenie, że bieg historii określają pewne czynniki, tak jak teren, przez który płynie rzeka, wpływa na formę jej koryta. Potrzebny jest zatem przyrząd, pozwalający spojrzeć na krajobraz w odpowiedni sposób i dostrzec prawdopodobną drogę, którą potoczą się wody historii. [...] Książka »Następne sto lat« to arcydzieło geopolityki, stworzone przez najlepszego adepta tej dyscypliny. Podejrzewam, że jeśli nie nastąpi koniec świata, w 2100 roku czytelnicy będą pod wielkim wrażeniem przenikliwości i zdolności przewidywania doktora Friedmana".
Vasko Kohlmayer, FrontPageMagazine.com, 5 lutego 2009

"Któż by się spodziewał, że następna wielka fikcja ku pokrzepieniu polskich serc wyjdzie spod pióra zimnego amerykańskiego analityka? »Następne 100 lat. Prognoza na XXI wiek« George'a Friedmana to nie powieść, lecz ciąg geopolitycznych symulacji. Została jednak spisana prosto, przystępnie, w charakterystycznym stylu amerykańskiej gawędy popularnonaukowej".
Jacek Dukaj, Wirtualna Książka wp.pl, 8 maja 2009

[AMF Plus Group, 2009]

czytaj całość »

data dodania: 2011-05-26, autor: Pripyat, komentarzy: 1

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku