Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Ucieczka z Festung Breslau

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,68 ; książkę oceniło 91 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): Zoana
  • Linki:
    • brak
  • Tagi:
    brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Ucieczka od nudy wtorkowego popołudnia

Kiedy po raz pierwszy spotykamy się na kartkach "Ucieczki z Festung Breslau" z Dieterem Schielke - kapitanem Abwehry, kawalerem Krzyża Żelaznego i "zagorzałym antyfaszystą" - jest rok 1945, ostatnie dni obrony twierdzy Breslau. Główny bohater tej powieści wydaje się typem prawdziwego herosa, z gatunku zawsze nieskazitelnych rycerzy. Zaraz jednak dowiadujemy się, że to gra pozorów - kapitan nigdy w życiu nie był na froncie (i nie zamierza się tam znaleźć), nie umie strzelać, a wygląd "boga wojny"...

czytaj całość »

data dodania: 2010-02-25, autor: Amadea, komentarzy: 3

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

„Schielke w milczeniu dopił swój koktajl owocowy. Potem podniósł karty. Miał dwie czarne ósemki, dwa czarne asy i waleta karo. Skądś znał ten układ. Wzdrygnął się nagle. Drugiego sierpnia tysiąc osiemset siedemdziesiątego szóstego roku w Deadwood takie karty dostał rewolwerowiec Dziki Bill Hickok. A sekundę później dostał również kulę w tył głowy. Od tego czasu taki układ nazywają »ręką nieboszczyka«. Przypadek? Nawiązanie do tego, o czym rozmawiali? Czy sugestia, że NKWD również strzela w tył głowy? Podniósł oczy. Holmes patrzył na niego zupełnie obojętnie.


Andrzej Ziemiański. Laureat dziesięciu nagród literackich, kilku plebiscytów na najlepszy tekst roku, bywalec list bestsellerów. Architekt, pacyfistycznie nastawiony militarysta; postać dziwna i skomplikowana. Lubi znikać. Podczas pierwszego lotu spadochronem wylądował w wodzie i dwie motorówki musiały go szukać prawie godzinę. Po debiucie w 1985 roku opublikował kilka powieści i zniknął ze sceny literackiej na dziesięć lat. W 2000 roku powrócił w znakomitym stylu, by zyskać w środowisku przydomek Kosiarz Nagród. Ukazały się wtedy takie teksty, jak „Achaja”, „Bomba Heisenberga”, „Waniliowe plantacje Wrocławia” czy „Zapach szkła”, oraz liczne wznowienia. Lubi zaskakiwać, czego dowodem jest jego najnowsza powieść.

„Ucieczka z Festung Breslau” jest tytułem wydawcy, wersja autora to „The Holmes”.


Rok 1945. W oblężonym Breslau giną w niewyjaśnionych okolicznościach ludzie przygotowujący do wywozu dzieła sztuki. Sprawą interesują się agenci różnych wywiadów. Śledztwo przejmuje oficer Abwehry, absolwent Oksfordu, pacyfista – Dieter Schielke. To początek nieprawdopodobnych zdarzeń, zbiegów okoliczności, dziwnych spotkań, niespodziewanych zwrotów akcji. Jaką rolę odgrywa w niej tajemniczy Holmes? Kim jest piękna Rita i dlaczego Schielke poszukuje angielskiego szpiega?

W nowej, sensacyjnej powieści Andrzeja Ziemiańskiego wojna jest dla jej bohaterów – miłośników twórczości Arthura Conana Doyle'a – nie heroiczną walką, ale wielkim przekrętem w gangsterski stylu. Czy przeżyją piekło oblężenia i opuszczą Wrocław jako wygrani?

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009]

czytaj całość »

data dodania: 2017-07-13, autor: sowaOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku