Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Perkalowy dybuk: Powieść kryminalna retro

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,37 ; książkę oceniło 75 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): LouriOpiekun BiblioNETki
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: A miało być tak pięknie...

Widząc w księgarni książkę z fotografią dawnych Zakładów Izraela Poznańskiego na okładce, moje patriotyczne łódzkie serce ucieszyło się, że oto wreszcie ktoś napisał rzecz, która rozgrywa się w moim rodzinnym mieście. A kiedy jeszcze zobaczyłem, że to kryminał ocierający się o okultystyczne zagadnienia, to radość ma nie miała końca. Książkę kupiłem i czym prędzej zabrałem się do czytania. Moja radość, jednakże, stopniowo traciła zainteresowanie powieścią kryminalną retro i spoglądała coraz niec...

czytaj całość »

data dodania: 2009-11-02, autor: Straszydło-Dydłoń, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Nadkomisarz Jerzy Drwęcki usiłuje pogodzić obowiązki młodego ojca z obowiązkami zawodowymi. Na przeszkodzie stają mu jednak przebudzone wojenne demony. Podwładni odmawiają posłuszeństwa, a surowe decyzje personalne tylko pogarszają sytuację. Wreszcie ofiarą makabrycznego morderstwa pada bliski współpracownik nadkomisarza. Wykrycie zabójcy policjanta staje się kwestią honoru.

Trop prowadzi do Łodzi. W tym mieście jak z koszmarnego snu okazuje się, że sprawa wyglądająca początkowo na mord rytualny ma kolejne, coraz mroczniejsze dna. Zabójca jawi się istotą nie z tego świata. Śledztwo komplikują lokalne powiązania polityczno-gangstersko-kabalistyczne. Drwęcki tym razem jest "mocnym człowiekiem z Warszawy" - jedni chcą go zaszantażować i wykorzystać, drudzy dobić z nim targu, inni zamordować. Tylko co robić w sytuacji, gdy nie można zaufać nawet własnemu rozumowi?

Nadkomisarzowi przychodzą z pomocą poeta Julian Tuwim, rezolutna żydowska nastolatka Bajle, która chciałaby zostać rabinem, oraz absolutnie niezawodna w sytuacjach wymagających kobiecej intuicji babcia Irena. Razem odkrywają kulisy dramatu zrodzonego w rozpaczy i samotności.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2009]

czytaj całość »

data dodania: 2009-07-02, autor: Ysobeth nha Ana, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku