Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Najdłuższa podróż do domu: Wspomnienia

 • Autor: Grogan John
 • Tytuł oryginalny: The Longest Trip Home
 • Język oryginalny: angielski
 • Tłumacz: Śmietana Rafał
 • Kategoria: Literatura piękna
 • Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
 • Forma: powieść
 • Rok pierwszego wydania: 2008
 • Rok pierwszego wydania polskiego: 2009
 • Twoja ocena:      
 • Średnia ocena: 5,01 ; książkę oceniło 137 użytkowników - zobacz szczegóły
 • Do BiblioNETki wprowadził(a): Stary_Zgred
 • Linki:
  • brak
 • Tagi:
  brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Redakcja BiblioNETki poleca!
Tytuł tekstu: Klejnoty szlifowane ziarenkami czasu

Autor bestsellera „Marley i ja” i tym razem nie zawiódł. Nowa jego książka to proza na wskroś autobiograficzna, bije od niej szczerość i łatwość nawiązywania więzi z czytelnikiem. Historia wpisuje się w krąg uniwersalnych doświadczeń, a raz opowiedziana zwielokrotnia się poprzez odniesienie do naszych przeżyć. Każdy należy przecież do jakiejś rodziny i każdego dotyczy budowanie więzi, zrywanie ich, ucieczki i powroty. Książka niesamowita w wyrazie i sugestywności, porusza najintymniejsze struny,...

czytaj całość »

data dodania: 2009-03-09, autor: oleander, komentarzy: 1

Tytuł tekstu: O miłości i innych demonach

Przez całą lekturę tej wspomnieniowej książki miałam ambiwalentne odczucia, nie mogąc się pozbyć wspomnień z książki Grogana o Marleyu, zastanawiając się, jak dzieciństwo z fanatycznymi rodzicami mogło wpłynąć na sposób, w jaki traktował członka swojej rodziny. Nie bójmy się tego słowa: fanatyzm religijny. Rodzice Grogana byli katolickimi fanatykami i miało to znaczny wpływ na życie ich dzieci. Nie mnie oceniać stosunek rodziców do dzieci czy miłość, jaką je obdarzali (nie umiem w tej chwili...

czytaj całość »

data dodania: 2009-04-08, autor: verdiana, komentarzy: 8

Tytuł tekstu: Wzruszająca historia dla każdego

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Nigdy nie czytałam żadnych książek wspomnieniowo-biograficznych. Z powodu samej swojej formuły wydawały mi się nudne i przydługawe. Ale John Grogan zaskoczył mnie całkowicie. Najpierw zobaczyłam książkę w księgarni, później przeczytałam o niej w Internecie... i wróciłam do księgarni, by jak najszybciej ją kupić i przeczytać. I oczywiście nie żałowałam. Książka wciąga już od pierwszych stron. Bawi, gdy autor opisuje swoje dzieciństwo, pierwsze kłamstwa, wypalony na drzewie pierwszy papieros, prób...

czytaj całość »

data dodania: 2009-03-17, autor: Czytajka, komentarzy: 0

Tytuł tekstu: Ciągła wędrówka...

Grogan podejmuje tym razem trudny temat - własnej przeszłości. Powraca do wspomnień z dzieciństwa i młodości. Z perspektywy czasu są one zabawnymi historyjkami "pucołowatego chłopca" (jak sam pisze o sobie), chociaż kiedyś napawały go lękiem i strachem. Katolickie zasady, jakie wpajali rodzice swym dzieciom, ścierają się z ideologią "szalonych" lat 60. i 70., na którą, jako młodzi ludzie, rodzeństwo Groganów było niezwykle podatne. A to prowadzi do głębszego zastanowienia nad sobą, nad wyzna...

czytaj całość »

data dodania: 2009-03-12, autor: gosiacaek, komentarzy: 0

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: nota wydawcy

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

Nowa książka autora bestsellera "Marley i ja".

Przypomnij sobie cudowne lata beztroskiego dzieciństwa, paczkę przyjaciół, smak pierwszego pocałunku i pierwszego papierosa. Przypomnij sobie wybryki i grzeszki ukrywane przed dorosłymi, ciągłe spory i konflikty z rodzicami oraz miłość, która trwa mimo wszystko.

To wszystko staje przed oczyma Johna, gdy pewnego wieczoru odbiera telefon od chorego ojca i wyrusza w "najdłuższą podróż do domu". Bohater przypomina sobie rodzinę, która z pewnością nie była typowa. W domu święte obrazy sąsiadowały z marihuaną hodowaną na parapecie przez zbuntowanego syna, a dzieci na wakacje zamiast do Disneylandu jeździły na pielgrzymki. W tym wszystkim musiał odnaleźć się John, który surowe wychowanie odreagowywał w sposób typowy dla epoki dzieci kwiatów.

Grogan opowiada historię prawdziwą, a zarazem uniwersalną. Mówi o rzeczach najważniejszych - miłości i śmierci, wierze i wątpliwościach oraz o niezwykłej sile, jaką daje rodzina.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, co było, zanim pojawił się Marley - musisz przeczytać tę książkę!


"Wspomnienia są tak dobrze napisane, że czytelnicy współcześni i przyszli mogą odnaleźć elementy własnej historii życiowej w kronice życia pisarza (...). Zręcznym przesuwaniem narracji pomiędzy głosem dziecka a perspektywą dorosłego John Grogan zdobywa nasze serca od początku do końca".
Doris Kearns Goodwin, laureatka nagrody Pulitzera

„»Najdłuższą podróż do domu« muszą przeczytać ci, którzy zadają sobie pytanie o swoją wiarę, usiłują zrozumieć swoją tożsamość i pokochać swoją rodzinę. Innymi słowy - wszyscy".
Ann Hood, autorka książek: "Comfort. A Journey Through Grief" i "The Knitting Circle"

[Znak, 2009]

czytaj całość »

data dodania: 2009-03-09, autor: poranna__rosa, komentarzy: 0

Inne, czyli miscellanea

Brak elementów do wyświetlenia.

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku