Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Książka: Żmijowa harfa

  • Twoja ocena:      
  • Średnia ocena: 4,58 ; książkę oceniło 318 użytkowników - zobacz szczegóły
  • Do BiblioNETki wprowadził(a): jeronimo
  • Linki:
    • brak
Podziel się:

Recenzje i opinie o książce

Tytuł tekstu: Brzezińska rządzi!!!

Wszystkich, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z prozą Anny Brzezińskiej, ostrzegam: nie jest to literatura łatwa. Fabuła nie jest tak przejrzysta jak np. w powieściach A. Sapkowskiego, nie jest tak mroczna jak w powieściach F. W. Kresa, nie ma w niej takiego rozmachu jak w "Achai" Ziemiańskiego, a jednak nie zawaham się nazwać tej powieści najlepszą polską powiescią fantasy! Dlaczego? Po pierwsze: ze względu na język. Autorka dokonała wspaniałej stylizacji i choć jest ona trudna ...

czytaj całość »

data dodania: 2004-12-11, autor: grafzero, komentarzy: 2

Tytuł tekstu: bez tytułu

Drugi tom cyklu, ale nie mam pojęcia, jak ten cykl się nazywa ;-) Szczerze mówiąc, czytając tę książkę jakbym miał w ręku połączenie Sapkowskiego z Cherryh i jej cyklem o Fortecach. Z Sapka archaizacja języka, skłonność do dużych przestojów akcji, retrospekcje, a z Cherryh matnia przepowiedni, wizji, proroctw i czego jeszcze dusza zapragnie (co prawda u Sapka też to jest). I to jest właśnie rzecz, która mnie najbardziej denerwuje w powieściach - bohaterowie miotają się we wszystkie strony w paję...

czytaj całość »

data dodania: 2004-11-26, autor: Shadowmage, komentarzy: 4

Noty wydawców i inne informacje

Tytuł tekstu: z okładki

Nie lubisz reklam? Chcesz pomóc BiblioNETce?
Zostań naszym Opiekunem!

W Spichrzy, najpiękniejszym mieście Krain Wewnętrznego Morza, nadchodzi czas karnawału. Zbójca Twardokęsek liczy, że wreszcie wypocznie, posili się i nażłopie trunków na koszt księcia. Czy mu się to uda?

Na ulicach i w zaułkach Spichrzy narasta świąteczny zamęt. Mieszkańcy, przerażeni wieściami o rzezi, zgotowanej przez szczuraków okolicznym miasteczkom, topią strach w winie i wyrzekają przeciw księciu i radzie miejskiej. Tumult przeradza się w krwawą ludową rewoltę, kiedy rozjuszeni rzemieślnicy zaczynają mordować patrycjuszy.

Tymczasem Szarka, niepomna na marzenia kompana, w towarzystwie wiedźmy i żalnickiej księżniczki ugania się po mieście w poszukiwaniu Koźlarza. Ciekawa, co tym razem zgotowali jej bogowie, zapędza się do wieży Śniącego, gdzie wśród zwierciadeł ukryta jest podobno przyszłość Krain Wewnętrznego Morza. A Zarzyczka, wypowiadając życzenie, budzi przepowiednię i stare legendy zaczynają się wypełniać na nowo.

"Żmijowa harfa" - kontynuacja "Plew na wietrze" - to historia świata w przededniu wojny, która zmieni zarówno bogów, jak i śmiertelników.


Anna Brzezińska - mediewistka, jedna z najpopularniejszych polskich autorek fantasy, trzykrotna laureatka Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

[Agencja Wydawnicza Runa, 2007]


---
To wydanie jest wersją poprawioną.

czytaj całość »

data dodania: 2007-08-01, autor: Ysobeth nha Ana, komentarzy: 0

Powiązane czytatki

Tytuł tekstu: Nagroda Fandomu Polskiego im. J. Zajdla 1984--

1984: (jako SFINKS) Paradyzja 1985: Głowa Kasandry: Opowiadania [KAW] 1986: nie przyznano 1987: nie przyznano 1988: Rozpad połowiczny 1989: nie przyznano 1990: Sapkowski Andrzej "Mniejsze zło" (opow.) 1991: Huberath Marek S. (pseud.) "Kara większa" (opow.) 1992: (powieść) Król Bezmiarów 1992: (opowiadanie) Sapkowski Andrzej "Miecz przeznaczenia" 1993: (powieść) nie przyznano 1993: (opowiadanie) Sapkowski Andrzej "W leju po bombie" 1994: (powieść) Krew elfów 1994: (opowiadanie) Biało...

czytaj całość »

data dodania: 2016-05-06 09:52, autor: LouriOpiekun BiblioNETki, komentarzy: 6

Inne, czyli miscellanea

Tytuł tekstu: Nie dla mnie

Brzezińskiej saga o Twardokęsku jest odrobinę podobna do "Malazjańskiej Księgi Poległych". Mamy grupkę bohaterów, miotanych wichrami dziejów (nie, nie namiętności), wędrujących to tu, to tam. Mamy też bogów, którzy są co prawda spersonifikowani, ale niezbyt ludzcy i niezbyt sympatyczni. Mamy wielość miejsc akcji, przeskakujemy na kartach książki od śledzenia losów Szarki noszącej obręcz bogini do klasztoru innej bogini, oglądamy miasta, karnawał, wstawki z losów jakichś pomniejszych postaci, ślu...

czytaj całość »

data dodania: 2009-10-14, autor: McAgnes, komentarzy: 0

Forum - dyskusje na temat książki

Nikt jeszcze nie rozpoczął żadnej dyskusji na temat tej książki. Zaloguj się aby dodać nowy temat. Jeśli nie masz konta możesz się zarejestrować tutaj.

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku