Dodany: 27.08.2016 14:29|Autor:

Książka: Czarna skrzynka Darwina
Behe Michael J.
Notę wprowadził(a): Rosco

"Michael Behe dokonał szczytowego osiągnięcia, wyjaśniając i naświetlając jeden z najbardziej drażliwych problemów w biologii: pochodzenia złożoności, która przenika całe życie na tej planecie. Profesor Behe wybrał odpowiedź, która wykracza poza naukę: pierwotne stworzenie życia przez inteligentnego projektanta. Wielu naukowców, łącznie ze mną, woli kontynuować poszukiwanie odpowiedzi w obrębie nauki. Niemniej jednak książka ta powinna znaleźć się na liście lektur obowiązkowych wszystkich zainteresowanych tym, skąd się wzięliśmy, gdyż jest ona najbardziej gruntownym i pomysłowym przedstawieniem argumentu na rzecz projektu, jakie kiedykolwiek widziałem".

Robert Shapiro, autor "Origins: A Skeptic's Guide To The Creation Of Life On Earth"

"Książka ta wiele uczyni dla wykorzenienia rozpowszechnionego błędnego przekonania, że każdy, kto kwestionuje darwinowską teorię ewolucji, musi być »kreacjonistą młodej Ziemi«, którego motywacją jest ochrona dosłownej interpretacji historii opowiedzianych w trzech pierwszych rozdziałach Księgi Rodzaju, przed zagrożeniem ze strony nauki i rozumu. Jeśli darwiniści zignorują tę ważną książkę, przeinaczą ją lub ośmieszą, to będzie to świadectwem na rzecz powszechnego podejrzenia, że darwinizm funkcjonuje dzisiaj bardziej jako ideologia niż jako teoria naukowa. Jeśli skutecznie odpowiedzą na argumenty Behe'ego, to będzie to stanowić ważne świadectwo na rzecz darwinizmu".

Peter van Inwagen profesor filozofii, Notre Dame University

[Megas, 2008]