Dodany: 12.07.2016 00:24|Autor:

Błogosławiona Maria Józefina od Jezusa Ukrzyżowanego (1894-1948) całe swoje życie spędziła w swym rodzinnym mieście – Neapolu, który w pierwszej połowie XX wieku przeżywał szczególne rozluźnienie moralne, spowodowane biedą materialną mieszkańców za czasów dyktatorskich rządów Mussoliniego, potrafiła w tym grzesznym otoczeniu, obejmując swymi ramionami Krzyż Chrystusa, płynąć niejako pod prąd. Stała się ewangelicznym znakiem sprzeciwu i rozsiewając wokół siebie chrześcijańską miłość i miłosierdzie, osiągnęła pełnię ewangelicznej doskonałości, czego pragnie nas uczyć.

Mamy nadzieję, że ktokolwiek sięgnie po niniejszą książkę, zachwyci się jej lekturą. Zaś poznanie życiowej drogi jej Bohaterki, kolejnej Błogosławionej Karmelitanki Bosej, wyniesionej przez Kościół do chwały ołtarzy, będzie przypomnieniem o powszechnym powołaniu do świętości, o którym tak często mówił bł. Jan Paweł II, dając nam równocześnie wspaniały przykład osobistej świętości życia i obficie czerpiąc życiodajne soki z duchowości karmelitańskiej.

[Flos Carmeli, 2012]