Dodany: 2016-06-30 02:03|Autor: Anna125

Czytatnik: Pomiędzy niebem, a ziemią

2 osoby polecają ten tekst.

Pani Paradowska


Odchodzi pokolenie
Dzisiaj nie ma już Janiny Paradowskiej. Wspaniałej dziennikarki politycznej i osoby, która prywatnie z mężem najbardziej na świecie ukochała książki i sztukę. Potrafiła pojechać na drugi koniec Polski, aby wysłuchać koncertu, czy obejrzeć sztukę. Jak przy łóżku każdego z nas u niej na stoliczku leżał u stosik książek: w trakcie czytania i do przeczytania. Odchodzą wielcy ludzie. Ciekawe, czy ktoś o niej napisze książkę - bardzo bym chciała. Obecnie jest tylko wywiad biograficzny A chciałam być aktorką... (Paradowska Janina, Stremecka Marta)
Wydawałoby się zwyczajna osoba z pasją i zasadami uprawiająca swój zawód dziennikarza. Skromna celebrytka - czy to nie oksymoron? Niezwykła. Znałam Panią Paradowską tylko z audycji i tekstów. Pozostaną wspomnienia, analizy z blogu i zapisane audycje na tok FM. Rzetelna na wskroś, nie umieszczająca cytatów swoich rozmówców. Pracowita na zabój, uczciwa do bólu. Czytając jej analizy można było być pewnym, że wszystko sprawdziła i błędu, przeoczenia, nie wspominając o zwyczajnym niedbalstwie nie znajdziesz. Ukochała wolność, prawo i sprawiedliwość. Bardzo będzie mi jej brakowało.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 440
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: Marylek 2016-06-30 07:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Odchodzi pokolenie Dzisi... | Anna125
Bardzo lubiłam panią Paradowską, jej rzetelność dziennikarską, jej inteligencję, przenikliwość, poczucie humoru. Tak, wielu z nas będzie jej brakowało.

Dziękuję Ci, że o niej napisałaś.
Użytkownik: Anna125 2016-06-30 20:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo lubiłam panią Para... | Marylek
Cieszę się, że w bbntce są inni admiratorzy jej podejścia do zawodu, życia. Jej postawa umiera, albo już umarła. Cały czas próbuję rozgryźć, co się dzieje, czemu tak łatwo społeczeństwa idą na skróty, dla nich, dla pojedynczego człowieka niekorzystne?
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: