Dodany: 27.06.2016 11:55|Autor: Mmyszunia

Kultura i sztuka> Film, teatr, telewizja

Bajki dla dzieci po angielsku

Drodzy BiblioNetkowicze!

Otóż zaczęły się wakacje. Jednak od jakiegoś już czasu chodzi mi po głowie pewien plan. Moja córka ma 6 lat i właśnie skończyła pierwszą klasę. Są to więc dla niej niejako pierwsze prawdziwe wakacje. Zapracowała solidnie na odpoczynek. Chciałabym jednak żeby to czego się nauczyła nie wywietrzało jej z głowy. Szczególnie mam na myśli język angielski. Wiadomo, w tym wieku jej nauka języka to były piosenki, obrazki, malowanki itp. Aby sprawić, że jakieś wyrażenia pozostaną w jej pamięci, postanowiłam puszczać jej codziennie jakąś bajeczkę po angielsku. Na początek jest to seria „Dora poznaje świat”, bo tę postać już zna. Ja w dzieciństwie oglądałam „Ulicę Sezamkową” całkowicie po angielsku. Jakąś tam podstawową wiedzę wyniosłam więc myślę, że i jej nie zaszkodzi a zawsze jest nadzieja, że co nieco zapamięta, albo chociaż utrwali poznane słówka. Mam na myśli same podstawy.
Zakładam, że przynajmniej część z Was ma dzieciaki w tym wieku i może mi podsunąć jakieś pomysły na inne bajki. Niezbyt nachalnie wciskające wiedzę, nie nudne i w miarę proste. Chodzi o to żeby dobrze się bawiła oglądając je i z obrazów mogła zrozumieć sens, a myślę, że dzięki temu osłucha się trochę z językiem :).