Dodany: 20.06.2016 13:44|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Biblionetka szuka recenzentów!

Biblionetka szuka recenzentów!

BiblioNETka poszukuje nowych pasjonatów literatury i... pisania! Prowadzisz bloga z recenzjami książek? Śledzisz literacką prasę i najgłośniejsze zapowiedzi? Z łatwością oceniasz przeczytane powieści? A może marzyłeś o tym, aby zostać krytykiem literackim lub publikować dłuższe teksty o literaturze?

Biblionetka poszukuje nowych oficjalnych recenzentów i autorów. Nieważne, jakie książki czytasz najchętniej. Ważne jest to, byś ciekawie pisał i miał ogólne rozeznanie w preferowanym przez siebie gatunku. Zapraszamy zarówno czytelników klasyki i literatury obyczajowej, jak i czytelników kryminałów, thrillerów, a także książek dla dzieci.

Zainteresowani? W mailu zgłoszeniowym prosiłabym o kilka słów o sobie i obszarze zainteresowań czytelniczych, adres do własnego bloga / strony / publikacji (jeśli posiadacie), a co najważniejsze – dwie recenzje dowolnych książek.

Na zgłoszenia i pytania czekamy pod adresem: recenzencibiblionetki@gmail.com

WAŻNE! BiblioNETKa jest stroną non-profit. Współpracownicy otrzymują egzemplarze recenzenckie i możliwość publikacji.

WAŻNE! Teksty oficjalnych recenzentów publikowane są z konta "Polecane", pod nazwiskiem autora. Patronujemy konkretnym tytułom i pozyskujemy książki – potrzebni są nam ludzie, aby napisać o egzemplarzach, które otrzymujemy od wydawnictw. Recenzje nie są pisane "na zamówienie".

WAŻNE!  Recenzje z naszego portalu nie mogą być publikowane w innych miejsach bez zgody redakcji.

WAŻNE! Każdy recenzent akceptuje regulamin portalu Biblionetka.

WAŻNE! Odpowiemy na wybrane zgłoszenia

Użytkownik: ketyow 20.06.2016 14:19 napisał(a):
Odpowiedź na: BiblioNETka poszu... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
"WAŻNE! Recenzje z naszego portalu nie mogą być publikowane w innych miejsach bez zgody redakcji."

A można rozwinąć dany punkt? Kiedy zgoda będzie przyznawana*? W obecnych czasach praktycznie każdy recenzent prowadzi swojego bloga, więc większości chętnych zapewne będzie się to kłóciło z możliwością prowadzenia swojego małego hobby - będą woleli zamieszczać u siebie, być może też raczej pod pseudonimem niż pod nazwiskiem. Warto byłoby, aby te reguły nie były za sztywne, a wręcz mogłyby się przyczynić do reklamy serwisu, gdyby taki recenzent umieszczał tekst na swoim blogu z dopiskiem "tekst zamieszczono pierwotnie w serwisie Biblionetka/książka do recenzji udostępniona dzięki serwisowi Biblionetka" etc.

*oczywiście rozumiem, że niektóre przypadki pewnie będą rozpatrywane indywidualnie, bo jeśli ktoś zamieszcza regularnie recenzje na portalu np. o fantastyce, który nie stanowi konkurencji wobec Bnetki, to chyba nie będzie konfliktu interesów?
Użytkownik: WiadomościOpiekun BiblioNETki 20.06.2016 14:22 napisał(a):
Odpowiedź na: "WAŻNE! Recenzje z nasze... | ketyow
Staramy się po prostu, by recenzje z naszego portalu były unikatowe - to znaczy, żeby treści się nie dublowały.

Myślę, że to kwestia do ustalenia indywidualnie. Aktualni recenzenci raczej wstawiali teksty na blogi, z dopiskiem. ;)

I.
Użytkownik: Patrycja_Pyciaaa 20.06.2016 19:09 napisał(a):
Odpowiedź na: BiblioNETka poszu... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Czy są jakieś ograniczenia wiekowe? Czy o stanowisko recenzenta może ubiegać się osoba, która nie ukończyła osiemnastu lat? :)
Użytkownik: ichBin 24.06.2016 10:42 napisał(a):
Odpowiedź na: BiblioNETka poszu... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Do kiedy można wysłać zgłoszenie?