Dodany: 19.06.2016 21:20|Autor: rollo tomasi

Książki i okolice> Wędrujące książki

Atlas doppelganger

Atlas: Doppelganger (Słowik Dominika) Debiut młodszej ode mnie pisarki został przeczytany. Jego zawartość leżakuje w mojej głowie. Tytuł cały czas kojarzy mi się z Miasteczkiem Twin Peaks, bo agent Cooper pokazywał tam mapę Chin (skojarzenie z atlasem),a na końcu stał się doppelgangerem, (bo nawet taki był tytuł ostatniego odcinka drugiego sezonu).

Surrealistyczna opowieść o Jaworznie czeka na kolejnego czytelnika. Mogę podrzucić ją o ustalonym czasie i godzinie w ustalone miejsce (Warszawa), n.p. w poniedziałek od 16:00 w stojącej pod wejściem głównym kina Iluzjon biblioteczce wykonanej z drzewa - i kto pierwszy ten lepszy.

Chyba, że ktoś bardzo chce i ma lepszy pomysł na przekazanie, to niech daje znać.

1) książka jest lekko zniszczona -to jest jej dwie pierwsze kartki są powyginane od wilgoci. Cała reszta jest w miarę ok
2) nie musi do mnie wracać, a może nawet nie powinna
Użytkownik: Monika.W 20.06.2016 08:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Atlas: Doppelganger Debiu... | rollo tomasi
"nie musi do mnie wracać, a może nawet nie powinna"
Czyżbyś nie był zachwycony?
Przeczytałam po entuzjastycznych opiniach na TVP Kultura oraz po wysłuchaniu miłej rozmowy z autorką tamże.
No i ... niestety nie. O ile ostatnio staram się z uporem maniaka przekonać się do polskiej współczesnej literatury, kupuję i czytam, to jednak Pani Słowik na moja listę to read nie weszła.
Użytkownik: rollo tomasi 20.06.2016 15:35 napisał(a):
Odpowiedź na: "nie musi do mnie wracać,... | Monika.W
Hm... Nie, źle nie było. Po prostu po stu stronach zawiesiłem się, bo poza anegdotami, barwną postacią dziadka Ani, specyficznym stylem opowieści i surrealistycznym klimatem po prostu nie wyczytałem z "Atlasu" żadnej spójnej historii. Po jakimś czasie wróciłem do książki i "zmęczyłem ją", czego nie żałuję, ale może z powodu zawyżonych oczekiwań nie uzyskałem nic ponad postmodernistyczne czytadło bez ważnych treści, czy choćby jednej, konkretnej opowieści. Po przeczytaniu dalej nie wiem, o czym ta książka jest. Nie wiem, czy o to chodzi?