Dodany: 18.05.2016 19:30|Autor: Majek144

Książki i okolice> Pomoc

Silne kobiety w fantasy

Witam,
przeczytałam znakomitą sagę o Wiedźminie oraz cykl o Zabójczyni Maas, Sarah J. Zauroczona światem fantasy sięgnęłam po "Wieże elfów" Sullivana, która mnie rozczarowała. Czy moglibyście polecić mi jakąś dobrą książkę gdzie główną bohaterką bądź postacią drugoplanową jest silna kobieta, która potrafi sama o siebie zadbać?
Użytkownik: Aquilla 18.05.2016 20:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, przeczytałam znak... | Majek144
Rytuał (Diaczenko Marina, Diaczenko Siergiej) - księzniczka, którą porwanie przez smoka bynajmniej nie zbiło z tonu
Zew księżyca (Briggs Patricia) - współczesna niezależna kobitka która trzyma w ryzach okoliczne wilkołaki.
Wolni Ciutludzie: Opowieść ze Świata Dysku (Pratchett Terry) i dalsze części cyklu - bardzo charakterna młoda wiedźma. Możesz także spróbować serii o Babci Wheaterwax, ( Trzy wiedźmy (Pratchett Terry) ), ale Tiffany chyba bardziej odpowiada temu, czego szukasz.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 19.05.2016 10:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, przeczytałam znak... | Majek144
- Zemsta najlepiej smakuje na zimno (Abercrombie Joe)
- Niebezpieczne kobiety (antologia; Martin George R. R., Butcher Jim, Gabaldon Diana i inni)
- W "Pieśni lodu i ognia" też jest mnóstwo takich kobiet: Westeros
- trochę pewnie "Ziemiomorze" - Ziemiomorze, zwłaszcza tomy 4-6
- Opowieści z meekhańskiego pogranicza: Wschód - Zachód (Wegner Robert M. (pseud.)) ale warto przeczytać cały cykl, bo tam takich postaci jest więcej.
- Grombelardzka legenda (Kres Feliks W. (właśc. Chmielecki Witold)) i cały cykl "Księga Całości" razem z wymienionym wyżej "Królem Bezmiarów".
- Lawinia (Le Guin Ursula K. (Le Guin Ursula Kroeber))
- tutaj jest co najmniej jedna taka bohaterka: Lwy Al-Rassanu (Kay Guy Gavriel). W jego "Sarantyńskiej Mozajce" oraz Tigana (Kay Guy Gavriel) też są silne kobiety, ale raczej nie wojowniczki, tylko władczynie lub artystki.
- Różanooka (Lewandowski Konrad T. (Lewandowski Konrad Tomasz))
- Zapomniane bestie z Eldu (McKillip Patricia A.)
Użytkownik: Neelith 25.05.2016 08:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, przeczytałam znak... | Majek144
Silne postacie kobiece występują u Brandona Sandersona. To chyba feminista jest :D

Z mgły zrodzony | Ostatnie Imperium
Elantris (Sanderson Brandon)