Dodany: 28.04.2016 21:42|Autor:

Kolejna powieść bestsellerowego cyklu o kocie Salomonie i jego dzieciach.

"Niosąca nadzieję powieść o magicznej sile kociego mruczenia i uzdrawiającej potędze miłości".
Amazon.UK

Timba jest synem Salomona, kota, który leczy dusze. Ma zaledwie sześć tygodni, gdy zostaje porzucony w krzakach. Przerażonego, zziębniętego, głodnego kotka znajduje Leroy, mały chłopiec, bardzo samotny i nieszczęśliwy. Bez przyjaciół i kolegów, w domu też ma kłopoty. Timba chce być jego przyjacielem, ale Leroy nie potrafi postępować z małym kociakiem... Poznaje Angie, młodą nauczycielkę Leroya. Między nimi tworzy się szczególna więź.

Czy Timba pomoże Angie przetrwać złe chwile, które do niej przyjdą? Czy odnajdzie swojego brata Vati i razem użyją kocich mocy, by uzdrowić życie ludzi, których kochają?

Sheila Jeffries wierzy, że koty są obdarzone siódmym zmysłem i potrafią same znaleźć sobie właściciela, który jest im przeznaczony. Tak jak jej kot Salomon, który był inspiracją do napisania powieści "Salomon – kot, który leczył dusze". Książka natychmiast stała się bestsellerem
i pozostawała przez 10 tygodni na liście "Sunday Timesa". W Anglii sprzedano 150 000 egzemplarzy. Dużą popularnością cieszy się także w Niemczech, Francji i Włoszech. Jej kontynuacja, "Córka kota Salomona", również weszła na brytyjskie listy bestsellerów i obie, jak "Alfie – kot wielorodzinny" oraz "Rodzina kota Alfiego", należą do ulubionych "kocich" powieści świata.

[Amber, 2016]